
Florijn roeit 'op tandvlees' naar goud en kan eindelijk ontladen
PARIJS (ANP) - Roeister Karolien Florijn moest hard werken om de olympische titel in de skiff te veroveren. Het lukte haar op de roeibaan in Vaires-sur-Marne net om de Nieuw-Zeelandse Emma Twigg achter zich te houden.
"Het was wel op mijn tandvlees, het was echt taai", zei Florijn (26) een kwartier na de spannende finale. "Dat het geen dominantie was interesseert me niet, want ik ben de eerste Nederlandse olympisch kampioene in de skiff, waar de beste roeisters ter wereld meedoen. Of ik nou 10 seconden voorsprong heb of een halve seconde, dat interesseert me geen bal."
Florijn had snel een bootlengte voorsprong, maar ze zag Twigg naderen in het tweede deel van de race. "Twigg kwam steeds dichterbij. Ik probeerde het heel simpel te houden, me op mijn halen te richten en geen fouten te maken. Ik heb al heel vaak deze wedstrijd gevaren, maar ik was alsnog best wel zenuwachtig", aldus Florijn, die vorig jaar al wereldkampioene werd.
Slotdag roeitoernooi
Zaterdag wordt het roeitoernooi afgesloten. De afgelopen dagen veroverde de Nederlandse ploeg al drie gouden medailles. Florijn is blij dat ze zich na dagen van stress eindelijk in het feestgedruis kan storten.
"Nu kan alle spanning eraf", aldus de kampioene. "Je houdt je de hele week een beetje kalm natuurlijk. Maar het regende medailles en we hebben ongelooflijk gepresteerd. En dan moet je zelf op bed blijven liggen en rustig aan doen. Nu kan ik er lekker van genieten."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
5 uur geleden