Florijn pakt wereldtitel in skiff voor olympisch kampioene Twigg
RACICE (ANP) - Roeister Karolien Florijn heeft in Tsjechië de wereldtitel gepakt in de skiff. De 24-jarige Nederlandse lag vanaf het begin op kop en bouwde haar voorsprong in de slotfase uit. Ook olympisch kampioene Emma Twigg uit Nieuw-Zeeland moest haar meerdere erkennen en werd op 2,5 seconden tweede, voor Tara Rigney uit Australië.
Florijn had in de halve finales ook al de beste tijd genoteerd en won vorige maand met grote overmacht goud op de EK in München. Eerder dit jaar won ze twee keer met groot verschil een wereldbekerwedstrijd. De skiffeuse is de dochter van tweevoudig olympisch kampioen Ronald Florijn en de Duitse oud-roeister Antje Rehaag. Op de Olympische Spelen van vorig jaar in Tokio maakte ze nog deel uit van de vier-zonder, waarmee ze zilver veroverde.
Florijn werd in Tsjechië de eerste Nederlandse wereldkampioene in de skiff. Dat besefte ze echter nog niet. "Ik denk dat dat morgen gebeurt, maar ik ben zo blij", aldus Florijn bij de NOS. De roeister zei dat ze al vereerd en trots was om de finale te roeien en tegen olympisch kampioene Twigg uit te komen. "Zij is zo goed en ik had eigenlijk niets te verliezen. Ik had niet verwacht dat ik zou winnen. Dat was wel een fijn gevoel voor mezelf en dan kan je niet blijer zijn dan dit."
Waar vader Ronald lange tijd het bekendste lid van het gezin was, was dit het moment voor haar om op de voorgrond te treden. "Hij is nooit wereldkampioen geweest en ik ben dat nu wel", zei dochter Karolien, die sprak over een beter dan verwachte race waarin de laatste meters "nog best makkelijk" gingen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
4 uur geleden