Florida zet zich schrap voor nieuwe orkaan
TALLAHASSEE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida bereidt zich voor op de komst van een nieuwe orkaan, minder dan twee weken nadat orkaan Helene grote verwoestingen aanrichtte in een groot deel van het zuidwesten van de Verenigde Staten. De tropische storm Milton groeit naar verwachting uit naar een orkaan van categorie 3 met windsnelheden van 185 kilometer per uur als hij op 9 oktober aan land komt in West-Florida, meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC).
Op veel plekken in de staat, waaronder Tampa en Orlando, kan wel 20 centimeter regen vallen. Op sommige plekken komt naar verwachting zelfs wel tot 30 centimeter neerslag naar beneden, waardoor het risico bestaat op plotselinge overstromingen en rivieren die buiten hun oevers treden.
"Er is vanaf dinsdag of woensdag laat een toenemend risico op levensbedreigende stormvloeden en windstoten voor delen van de westkust van het schiereiland Florida", zegt Dan Brown van NHC. "Gebieden met hevige regenval zullen zondag en maandag delen van Florida treffen, ruim voordat Milton landt."
Helene heeft in meerdere Amerikaanse staten zoals Florida, North Carolina, South Carolina en Georgia enorme verwoestingen aan bijvoorbeeld woningen, bedrijven en auto's aangericht, net als aan infrastructuur zoals bruggen en wegen. De orkaan heeft ook aan meer dan 180 mensen het leven gekost door onder meer zware overstromingen. Verder zaten miljoenen huishoudens zonder stroom.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP) - De NAVO roept de parlementen van NAVO-landen op te helpen regels te versoepelen die de wapenindustrie in de weg zouden zitten om meer te maken. "Jullie kunnen ons echt helpen om af te komen van alle obstakels" voor het opvoeren van de productie en samenwerking tussen industrieën, hield de plaatsvervanger van NAVO-topman Mark Rutte hen maandag voor.
1 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de Russische suggestie weerlegd om een referendum te houden over EU-toetreding. Dat zegt de Armeense leider in een video op Facebook. De Russische president Vladimir Poetin oefende afgelopen week druk uit op het land om een referendum uit te schrijven. Dit om groeiende onvrede binnen het Kremlin over de toenadering die Armenië lijkt te zoeken tot de Europese Unie.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
4 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
4 uur geleden