Florida zet zich schrap voor nieuwe orkaan
TALLAHASSEE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida bereidt zich voor op de komst van een nieuwe orkaan, minder dan twee weken nadat orkaan Helene grote verwoestingen aanrichtte in een groot deel van het zuidwesten van de Verenigde Staten. De tropische storm Milton groeit naar verwachting uit naar een orkaan van categorie 3 met windsnelheden van 185 kilometer per uur als hij op 9 oktober aan land komt in West-Florida, meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC).
Op veel plekken in de staat, waaronder Tampa en Orlando, kan wel 20 centimeter regen vallen. Op sommige plekken komt naar verwachting zelfs wel tot 30 centimeter neerslag naar beneden, waardoor het risico bestaat op plotselinge overstromingen en rivieren die buiten hun oevers treden.
"Er is vanaf dinsdag of woensdag laat een toenemend risico op levensbedreigende stormvloeden en windstoten voor delen van de westkust van het schiereiland Florida", zegt Dan Brown van NHC. "Gebieden met hevige regenval zullen zondag en maandag delen van Florida treffen, ruim voordat Milton landt."
Helene heeft in meerdere Amerikaanse staten zoals Florida, North Carolina, South Carolina en Georgia enorme verwoestingen aan bijvoorbeeld woningen, bedrijven en auto's aangericht, net als aan infrastructuur zoals bruggen en wegen. De orkaan heeft ook aan meer dan 180 mensen het leven gekost door onder meer zware overstromingen. Verder zaten miljoenen huishoudens zonder stroom.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
44 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
46 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
48 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
2 uur geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
5 uur geleden