Florida verbiedt abortus na vijftien weken zwangerschap
TALLAHASSEE (ANP/RTR) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Florida, de Republikein Ron DeSantis, heeft donderdag een nieuwe wet ondertekend die abortus verbiedt na vijftien weken zwangerschap. Volgens de huidige wet staat Florida abortussen tot 24 weken toe.
Het verbod geldt niet als een abortus noodzakelijk is om het leven van een moeder te redden, ernstig letsel te voorkomen of als de foetus een fatale afwijking heeft. Het staat geen uitzonderingen toe voor zwangerschappen die veroorzaakt zijn door verkrachting, incest of mensenhandel.
De nieuwe abortuswet van Florida treedt op 1 juli in werking tenzij de rechter daar een stokje voor steekt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof buigt zich momenteel over de grondwettelijkheid van een strenge abortuswet van de zuidelijke staat Mississippi. Voorstanders van abortus vrezen dat de conservatieve meerderheid in het hof de zaak aangrijpt om de historische Roe-versus-Wade-uitspraak uit 1973, die abortus in het hele land legaliseerde, te ondermijnen of zelfs in te trekken.
Vooruitlopend op die zaak, waarin het hof eind juni uitspraak doet, nemen allerlei staten, waar de Republikeinen de meerderheid hebben in de parlementen, wetten aan die abortussen verbieden of moeilijker maken. Zo nam Kentucky in maart een abortuswet aan die nagenoeg identiek is aan die van Florida. Oklahoma nam eerder deze maand een wet aan die nog verder gaat dan die in Florida: in de staat in het Midwesten van de VS is vanaf deze zomer elke abortus illegaal, behalve in medische noodgevallen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.
16 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
4 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
9 uur geleden