Florida verbiedt abortus na vijftien weken zwangerschap
TALLAHASSEE (ANP/RTR) - De gouverneur van de Amerikaanse staat Florida, de Republikein Ron DeSantis, heeft donderdag een nieuwe wet ondertekend die abortus verbiedt na vijftien weken zwangerschap. Volgens de huidige wet staat Florida abortussen tot 24 weken toe.
Het verbod geldt niet als een abortus noodzakelijk is om het leven van een moeder te redden, ernstig letsel te voorkomen of als de foetus een fatale afwijking heeft. Het staat geen uitzonderingen toe voor zwangerschappen die veroorzaakt zijn door verkrachting, incest of mensenhandel.
De nieuwe abortuswet van Florida treedt op 1 juli in werking tenzij de rechter daar een stokje voor steekt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof buigt zich momenteel over de grondwettelijkheid van een strenge abortuswet van de zuidelijke staat Mississippi. Voorstanders van abortus vrezen dat de conservatieve meerderheid in het hof de zaak aangrijpt om de historische Roe-versus-Wade-uitspraak uit 1973, die abortus in het hele land legaliseerde, te ondermijnen of zelfs in te trekken.
Vooruitlopend op die zaak, waarin het hof eind juni uitspraak doet, nemen allerlei staten, waar de Republikeinen de meerderheid hebben in de parlementen, wetten aan die abortussen verbieden of moeilijker maken. Zo nam Kentucky in maart een abortuswet aan die nagenoeg identiek is aan die van Florida. Oklahoma nam eerder deze maand een wet aan die nog verder gaat dan die in Florida: in de staat in het Midwesten van de VS is vanaf deze zomer elke abortus illegaal, behalve in medische noodgevallen.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
1 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
11 uur geleden