Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Floriade mag kabelbaan in gebruik nemen

Floriade mag kabelbaan in gebruik nemen

ALMERE (ANP) - De Floriade mag een kabelbaan die twee delen van het terrein in Almere met elkaar verbindt, per direct in gebruik nemen. De rechtbank Midden-Nederland oordeelt dat de gemeente Almere de vergunning daarvoor mocht afgeven. Die blijft dus in stand.

De kabelbaan bestaat uit zeven masten met kabels waaraan 34 cabines hangen en kruist de snelweg A6. De bedoeling is de attractie te gebruiken tijdens de Floriade in 2022, maar ook al dit jaar tijdens de preview van de wereldtuinbouwtentoonstelling.

Twee inwoners waren het niet eens met de komst van de kabelbaan. Volgens hen zijn de bestuurlijke procedures rondom de vergunning niet goed gevolgd. Ze wezen erop dat de attractie al is gebouwd voordat er een vergunning voor was. Dat klopt, zegt de voorzieningenrechter, maar dat hoeft niet te leiden tot het afbreken van de kabelbaan. De gemeente heeft naderhand alsnog een vergunning verleend en die procedure was in orde.

Verder betoogden de twee inwoners dat er geen maatschappelijke noodzaak zou zijn voor zo'n kabelbaan en dat inwoners van Almere niet op de Floriade zitten te wachten. Daar ging de rechter niet in mee. Ook hun zorgen over de verkeersveiligheid op de A6 en een in de buurt gelegen beverburcht liet de rechter buiten beschouwing, omdat de klagers op enige afstand daarvandaan wonen en hun woon- en leefklimaat niet wordt aangetast.

Over de Floriade in Almere is al het nodige te doen geweest. Zo valt het project een stuk duurder uit dan gedacht en heeft de organisatie moeite om sponsors te vinden. Ook wordt de bouw gehinderd door de stikstofproblemen en de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

1 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

3 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

3 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

7 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

7 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

9 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

10 uur geleden