Florant neemt afscheid met tiende titel hinkstapspringen
UTRECHT (ANP) - Fabian Florant heeft bij de NK atletiek in Utrecht voor de tiende keer in zijn carrière de Nederlandse titel veroverd bij het hinkstapspringen. Het was meteen zijn laatste, want de 37-jarige kondigde na het behalen van het goud zijn afscheid aan.
Florant was in 2016 de eerste Nederlander die op het hinkstapspringen meedeed aan de Olympische Spelen. Hij strandde in Rio in de kwalificaties. De op Dominica geboren atleet wist ook zeven keer de Nederlandse titel indoor op het springonderdeel te bemachtigen. Hij is tevens houder van het Nederlands record met 16,92 meter.
Aan die afstand kwam hij bij lange na niet op atletiekbaan Maarschalkerweerd, niettemin was zijn sprong van 14,94 meter goed voor goud. Het was meteen zijn enige sprong, want "pijntjes’’ weerhielden hem van meer pogingen.
Meerkampster Anouk Vetter prolongeerde haar titel bij het verspringen. De voormalig Europees kampioene op de zevenkamp landde in haar vijfde poging na 6,24 meter.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
5 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
6 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden