
FloraHolland stelt grens aan aanvoer van bloemen en planten
AALSMEER (ANP) - Veilingcoöperatie Royal FloraHolland vraagt haar kwekers om minder bloemen en planten aan te voeren. De veiling legt uit dat vrijdag alleen al 20 procent van de aangevoerde producten is vernietigd omdat er geen kopers waren. Op maandag draaide bijna de helft van de aangevoerde goederen door. FloraHolland merkt daarbij op dat de aanvoer al een kwart lager is dan normaal.
FloraHolland luidde eerder al de noodklok. Het veilingbedrijf stelt dat de Nederlandse sierteeltsector ongekend hard wordt getroffen en gaat de kwekers quota opleggen. Voor bloemen wordt vanaf dinsdag een maximum percentage van 30 procent van het aantal bloemen ten opzichte van vorige week dinsdag gehanteerd. Voor kamerplanten is dit 50 procent en voor tuinplanten 75 procent. Boven deze percentages worden de producten niet geveild.
Ook mogen producten van mindere kwaliteit, de zogeheten A2- en B-kwaliteit niet meer aangeleverd worden. Daarnaast worden producten niet meer overgeveild. De noodmaatregelen worden van dag tot dag bekeken op basis van actuele informatie.
Afgelopen twee weken lagen de prijzen al tot 50 procent lager dan normaal. De verwachtingen voor komende weken zijn nog slechter. Dit is normaal gesproken de piekperiode voor de sierteelt in de aanloop naar Moederdag in verschillende landen. De gebruikelijke omzet in deze periode is 150 miljoen tot 200 miljoen per week.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - Het Belgische e-bikemerk Cowboy komt in handen van de Franse fietsengroep Rebirth. Dat zei de topman van dat laatste bedrijf tegen de krant Le Figaro. Cowboy staat op de rand van een faillissement en heeft snel nieuwe financiering nodig.
18 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil het exportverbod op benzine verlengen tot het einde van dit jaar. Vicepremier Alexander Novak zei volgens het Russische staatspersbureau TASS dat de maatregel binnenkort wordt verlengd.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche heeft het besluit van de Verenigde Staten om hun importheffingen op Europese auto's en auto-onderdelen te verlagen verwelkomd. Wel waarschuwde ze dat de heffingen "een aanzienlijke last" blijven voor fabrikanten en leveranciers.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De prijzen voor voedingsmiddelen in de eurozone zijn de afgelopen vijf jaar veel sterker gestegen dan voor andere groepen producten. Dat schrijven onderzoekers van de Europese Centrale Bank (ECB), die erop wijzen dat dit armere huishoudens harder raakt dan rijkere. Zij zijn namelijk een groter deel van hun inkomen kwijt aan eten en drinken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is niet verrast door het "lobby-verzoek" van Apple om de wet digitale markten (DMA) in te trekken, laat een woordvoerder weten. "Apple heeft elk deel van deze wet aangevochten sinds deze in werking is getreden", aldus de zegsman. De EU heeft geen intenties om de techregels aan te passen voor het Amerikaanse bedrijf.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een concurrentieonderzoek gestart naar het grote Duitse softwareconcern SAP. De studie richt zich op software voor het beheer van bedrijfsactiviteiten die via een licentie wordt uitgegeven. SAP kan nu toezeggingen doen aan de commissie om zorgen weg te nemen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar licht groeien, na de krimp in de voorgaande twee jaren. Volgens de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland komt de groei dit jaar uit op 0,2 procent en versnelt de groei volgend jaar naar 1,3 procent, aangejaagd door enorme overheidsinvesteringen in onder meer infrastructuur.
3 uur geleden