
FlixBus voegt Marokko toe aan bestemmingenlijst
AMSTERDAM (ANP) - Busbedrijf FlixBus breidt verder uit en voegt Marokko toe aan zijn bestemmingenlijst. Er kunnen binnenkort ritten worden geboekt van diverse Franse steden naar bestemmingen in Marokko. De langeafstandsvervoerder, die eerder rivaal Eurolines overnam, wil daarnaast op binnenlandse trajecten in het Verenigd Koninkrijk en Portugal gaan rijden.
Door de uitbreidingen timmert FlixBus op vier continenten aan de weg, benadrukt het bedrijf zelf. In 2018 werd een gang naar de Verenigde Staten gemaakt en vorig jaar ging het bedrijf naar Turkije. FlixBus is al bezig met het zoeken naar nieuwe markten in Zuid-Amerika en Azië, maar hierover kan nog niets concreets worden gemeld.
"Vooral op korte afstanden merken wij dat steeds meer mensen het vliegtuig laten staan en kiezen voor de groene bus", zegt Jesper Vis, directeur voor de Benelux. Hij wijst erop dat ook het busverkeer tussen de Benelux en het Verenigd Koninkrijk komende tijd flink zal toenemen. In vergelijking met vorig jaar zullen er tijdens de vakantieperiodes ongeveer vijftig extra ritten per week rijden. Vooral Amsterdam-Londen en Brussel-Londen zijn populaire verbindingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Netflix is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in New York. Dat gebeurde na de presentatie van de kwartaalresultaten van het streamingbedrijf. Daaruit kwam naar voren dat Netflix last heeft gehad van een lopend geschil met de Braziliaanse belastingautoriteiten, dat resulteerde in een forse kostenpost. Het aandeel zakte ruim 10 procent.
18 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA) - Nazaten van de Zweedse kinderboekenschrijfster Astrid Lindgren hebben een rechtszaak aangespannen tegen een limonademerk uit Kroatië. Het gaat om het merk 'Pipi', wat volgens de kinderen en kleinkinderen van Lindgren, de bedenker van Pippi Langkous, een schending is van het merkenrecht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de fusie tussen zuivelconcern FrieslandCampina en de Belgische branchegenoot Milcobel goedgekeurd. Volgens Brussel zijn er geen zorgen dat de fusie leidt tot een belemmering van de concurrentie op de markten waar de bedrijven actief zijn. Dat heeft FrieslandCampina woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kering, de eigenaar van onder meer de merken Gucci, Balenciaga en Yves Saint Laurent, heeft in het afgelopen kwartaal minder tassen, schoenen, sieraden en andere producten verkocht. Ook heeft het luxeconcern een lagere omzet geboekt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden teleurgesteld op de kwartaalresultaten van het uitzendconcern. Zo heeft Randstad opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De omzet daalde, met name door wisselkoerseffecten. Het aandeel sloot 6 procent lager.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Acht belangenorganisaties van boeren en tuinders roepen de overheid op agrariërs beter te beschermen tegen dierenrechtenactivisten en misbruik van hun gegevens. Boeren hebben de afgelopen jaren te maken gekregen met onder meer bedreigingen, brandstichting en stalinbraken door actievoerders.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix was woensdag een stevige verliezer op Wall Street. Beleggers schrokken van de mededeling dat de resultaten in het afgelopen kwartaal zijn geraakt door een Braziliaans belastinggeschil.
6 uur geleden