Flixbus rijdt weer naar Zwitserland, Italië en Luxemburg
AMSTERDAM (ANP) - Busvervoerder Flixbus biedt vanaf donderdag weer rechtstreekse ritten aan vanuit Nederland naar steden in Zwitserland, Italië en Luxemburg. De groene bussen verbinden dan twaalf steden in Nederland met meer dan veertig Europese steden, waaronder de nieuwe bestemmingen Luxemburg, Straatsburg, Basel, Zürich en Milaan.
Ook worden Nijmegen, Arnhem, Eindhoven en Delft toegevoegd als opstapplaatsen en wordt er vanuit Nederland frequenter naar Antwerpen, Brussel en Parijs gereden.
Daarnaast breidt het busbedrijf uit met zijn vier eerste binnenlandse verbindingen in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf donderdag rijdt Flixbus van Londen naar Bristol, Guildford, Birmingham en Portsmouth. De vervoerder zegt continu te evalueren wanneer ook de verbinding tussen Amsterdam naar Londen weer kan worden opgestart.
Twee maanden stilstand
Flixbus begon vanaf 18 juni in Nederland weer met ritten naar in totaal ruim dertig bestemmingen, na ruim twee maanden stilstand door de coronacrisis. Eind mei hervatte het al zijn dienstregeling binnen Duitsland, Denemarken, Oostenrijk, Polen, Italië en Portugal.
Reizigers die in de groene bus stappen, moeten tijdens de reis een mondkapje dragen. Verder is er een beperkt aantal zitplaatsen beschikbaar en gebeurt de ticketcontrole contactloos.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
2 uur geleden