Flitsende start golfer Luiten in Schots Open
NORTH BERWICK (ANP) - Golfer Joost Luiten is voortvarend begonnen in het Schots Open, een van de toonaangevende toernooien in de Europese Tour. De Nederlandse prof opende op The Renaissance Club in North Berwick met een ronde van 63 slagen, acht onder par, en deelt de tweede plaats. Alleen de Engelsman Lee Westwood deed het met een ronde van 62 slagen (-9) nog beter.
Luiten kon terugkijken op een flitsende rondgang langs de achttien holes. Hij grossierde in birdies - negen stuks - en moest slechts één foutje toestaan. Op hole 11 noteerde hij zijn enige bogey. Routinier Westwood maakte vijf birdies en wist twee keer een eagle binnen te tikken. De Zweed Alexander Björk kwam evenals Luiten uit op 63.
De geboren Bleiswijker had de eerste periode na de lange coronabreak moeite met zijn spel. Vooral zijn swing liet hem in de steek. Hij haalde in drie van de vijf toernooien die hij speelde niet eens de cut. Luiten toonde vorige week al voorzichtig herstel met de elfde plaats in het Iers Open.
Luiten kwam als een van de laatste spelers in actie, maar hij had geen reden tot klagen. "De laatste twee holes heb ik zo goed als in het donker gespeeld. Maar ik speelde vandaag solide, raakte veel fairways en greens en de putter deed ook nog zijn werk", zei hij op golf.nl.
Het Schots Open maakt deel uit van de Rolex Series; er zijn veel punten te verdienen voor de wereldranglijst en het prijzengeld bedraagt 7 miljoen dollar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.
2 uur geleden