Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Flitscontroles op snelheid hebben amper effect'

'Flitscontroles op snelheid hebben amper effect'

DEN HAAG (ANP) - Politiecontroles met mobiele flitsers om hardrijders te pakken zijn nauwelijks nog effectief, omdat automobilisten elkaar waarschuwen via verklik-app Flitsmeister. Dat schrijft het AD zaterdag op basis van een analyse van data van Flitsmeister.

Ruim 1,6 miljoen mensen gebruiken Flitsmeister, dat gebruikers aan de hand van meldingen doorgeeft waar flitsers staan. Volgens de krant voerde de politie vorig jaar vaker flitscontroles uit, maar werd er 10 procent minder geflitst. De politie werkt aan nieuwe methodes om te handhaven, maar zegt tegen het AD dat die nog niet beschikbaar zijn.

Vanaf half maart gaat de maximumsnelheid op de Nederlandse snelwegen naar 100 kilometer per uur, om de stikstofuitstoot terug te brengen. De politie zegt tegen de krant vanaf dan meer snelheidsovertreders te verwachten.

Meer uit Binnenland

Eerste trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vrijdagochtend de eerste boeren met trekkers gearriveerd. Ze protesteren tegen het plan van de provincie Noord-Brabant om de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken. Een ANP-verslaggever ziet enkele tientallen luid toeterende trekkers met omgekeerde vlaggen en een groot bord met daarop "Makelaar Van Essen. Te koop. Wij verkopen het platteland". Jaimi van Essen is als landbouwminister verantwoordelijk voor het stikstofbeleid.

18 minuten geleden
Tientallen tractoren rijden over A59 richting Den Bosch

VLIJMEN (ANP) - Ongeveer dertig tractoren rijden vrijdagochtend over de A59 bij Vlijmen, richting Den Bosch. Daar is later op de dag een grote demonstratie tegen het stikstofbeleid van het kabinet. De politie had donderdag laten weten dat boeren die met tractoren over de snelweg willen rijden niet worden tegengehouden.

1 uur geleden
Natuurbrand tussen Elst en Veenendaal onder controle

VEENENDAAL (ANP) - De natuurbrand bij de Remmerdense Heide tussen Elst en Veenendaal in de provincie Utrecht is onder controle, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Het nablussen van "de laatste smeulende plekken" kan nog enige tijd duren.

1 uur geleden
Natuurbrand in bosgebied tussen Elst en Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Bij de Remmerdense Heide, tussen Elst en Veenendaal, woedt een natuurbrand aan beide kanten van de Defensieweg. Dat meldt de veiligheidsregio Utrecht.

3 uur geleden
Karremans: volgende week grote actie met politie op Merwedebrug

HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.

9 uur geleden
Honderden bij stille tocht voor doodgeschoten vrouw in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.

12 uur geleden
Gewonden door botsing tram en lijnbus in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.

12 uur geleden