Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland. Het Britse bedrijf zegt dat er te veel onzekerheid is rond de regelgeving in Nederland voor bezorgdiensten van boodschappen. Volgende maand neemt Zapp, met in Nederland zo'n zevenhonderd medewerkers in dienst, een definitieve beslissing.

Het bedrijf heeft vakbonden geïnformeerd over het voornemen, een stap die verplicht is bij mogelijk collectief ontslag. FNV wil met Zapp in gesprek over een sociaal akkoord voor de getroffen werknemers.

Zapp is in Nederland actief in Rotterdam en Amsterdam, twee steden die de uitbreiding van het aantal 'dark stores' aan banden hebben gelegd. Dat zijn de opslagruimtes van waaruit flitsbezorgers boodschappen binnen korte tijd aan huis afleveren. Zulke dark stores zijn in binnensteden omstreden omdat ze voor verkeersoverlast en andere ongemakken voor omwonenden zouden zorgen.

Zappstores

Het bedrijf noemt de recente sluiting van twee eigen "Zappstores" in Amsterdam als doorslaggevende reden voor het mogelijke vertrek uit Nederland. Zonder die centraal gelegen locaties zou het onmogelijk zijn om klanten binnen enkele minuten te bedienen, terwijl het hele bedrijfsmodel van Zapp op snelle bezorging is gebaseerd.

Volgens FNV-bestuurder Frank van Bennekom is de markt voor flitsbezorgers in Nederland aardig vol. Naast Zapp zijn in Nederland ook Getir, Gorillas en Flink actief. Zogeheten platformbedrijven, waar bijvoorbeeld ook maaltijdbezorgers of taxi-app Uber onder vallen, streven meestal eerst naar een zo groot mogelijk marktaandeel in een land voordat ze winst gaan maken.

Grote groei

Flitsbezorgers van boodschappen maakten tijdens de lockdowns wegens het coronavirus een grote groei door. Nu mensen weer meer zelf boodschappen doen lijkt de groei minder stormachtig te verlopen. Daarnaast zijn investeerders voorzichtiger met het geld dat ze in relatief jonge, maar verlieslatende bedrijven steken door oplopende rentes en verslechterende economische vooruitzichten.

Zapp zelf liet eerder deze maand aan persbureau Reuters weten dat de "macro-economische omstandigheden ongelofelijk uitdagend zijn geworden, met veel onduidelijkheid over het moment waarop dingen zullen verbeteren". Zapp is al langer bezig zich terug te trekken uit landen waar het weinig winst verwacht te maken.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

29 minuten geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

30 minuten geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

2 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

3 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

4 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

5 uur geleden