Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland. Het Britse bedrijf zegt dat er te veel onzekerheid is rond de regelgeving in Nederland voor bezorgdiensten van boodschappen. Volgende maand neemt Zapp, met in Nederland zo'n zevenhonderd medewerkers in dienst, een definitieve beslissing.

Het bedrijf heeft vakbonden geïnformeerd over het voornemen, een stap die verplicht is bij mogelijk collectief ontslag. FNV wil met Zapp in gesprek over een sociaal akkoord voor de getroffen werknemers.

Zapp is in Nederland actief in Rotterdam en Amsterdam, twee steden die de uitbreiding van het aantal 'dark stores' aan banden hebben gelegd. Dat zijn de opslagruimtes van waaruit flitsbezorgers boodschappen binnen korte tijd aan huis afleveren. Zulke dark stores zijn in binnensteden omstreden omdat ze voor verkeersoverlast en andere ongemakken voor omwonenden zouden zorgen.

Zappstores

Het bedrijf noemt de recente sluiting van twee eigen "Zappstores" in Amsterdam als doorslaggevende reden voor het mogelijke vertrek uit Nederland. Zonder die centraal gelegen locaties zou het onmogelijk zijn om klanten binnen enkele minuten te bedienen, terwijl het hele bedrijfsmodel van Zapp op snelle bezorging is gebaseerd.

Volgens FNV-bestuurder Frank van Bennekom is de markt voor flitsbezorgers in Nederland aardig vol. Naast Zapp zijn in Nederland ook Getir, Gorillas en Flink actief. Zogeheten platformbedrijven, waar bijvoorbeeld ook maaltijdbezorgers of taxi-app Uber onder vallen, streven meestal eerst naar een zo groot mogelijk marktaandeel in een land voordat ze winst gaan maken.

Grote groei

Flitsbezorgers van boodschappen maakten tijdens de lockdowns wegens het coronavirus een grote groei door. Nu mensen weer meer zelf boodschappen doen lijkt de groei minder stormachtig te verlopen. Daarnaast zijn investeerders voorzichtiger met het geld dat ze in relatief jonge, maar verlieslatende bedrijven steken door oplopende rentes en verslechterende economische vooruitzichten.

Zapp zelf liet eerder deze maand aan persbureau Reuters weten dat de "macro-economische omstandigheden ongelofelijk uitdagend zijn geworden, met veel onduidelijkheid over het moment waarop dingen zullen verbeteren". Zapp is al langer bezig zich terug te trekken uit landen waar het weinig winst verwacht te maken.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

9 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

11 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

13 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

15 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

16 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden