Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Flitsbezorger Zapp overweegt te vertrekken uit Nederland. Het Britse bedrijf zegt dat er te veel onzekerheid is rond de regelgeving in Nederland voor bezorgdiensten van boodschappen. Volgende maand neemt Zapp, met in Nederland zo'n zevenhonderd medewerkers in dienst, een definitieve beslissing.

Het bedrijf heeft vakbonden geïnformeerd over het voornemen, een stap die verplicht is bij mogelijk collectief ontslag. FNV wil met Zapp in gesprek over een sociaal akkoord voor de getroffen werknemers.

Zapp is in Nederland actief in Rotterdam en Amsterdam, twee steden die de uitbreiding van het aantal 'dark stores' aan banden hebben gelegd. Dat zijn de opslagruimtes van waaruit flitsbezorgers boodschappen binnen korte tijd aan huis afleveren. Zulke dark stores zijn in binnensteden omstreden omdat ze voor verkeersoverlast en andere ongemakken voor omwonenden zouden zorgen.

Zappstores

Het bedrijf noemt de recente sluiting van twee eigen "Zappstores" in Amsterdam als doorslaggevende reden voor het mogelijke vertrek uit Nederland. Zonder die centraal gelegen locaties zou het onmogelijk zijn om klanten binnen enkele minuten te bedienen, terwijl het hele bedrijfsmodel van Zapp op snelle bezorging is gebaseerd.

Volgens FNV-bestuurder Frank van Bennekom is de markt voor flitsbezorgers in Nederland aardig vol. Naast Zapp zijn in Nederland ook Getir, Gorillas en Flink actief. Zogeheten platformbedrijven, waar bijvoorbeeld ook maaltijdbezorgers of taxi-app Uber onder vallen, streven meestal eerst naar een zo groot mogelijk marktaandeel in een land voordat ze winst gaan maken.

Grote groei

Flitsbezorgers van boodschappen maakten tijdens de lockdowns wegens het coronavirus een grote groei door. Nu mensen weer meer zelf boodschappen doen lijkt de groei minder stormachtig te verlopen. Daarnaast zijn investeerders voorzichtiger met het geld dat ze in relatief jonge, maar verlieslatende bedrijven steken door oplopende rentes en verslechterende economische vooruitzichten.

Zapp zelf liet eerder deze maand aan persbureau Reuters weten dat de "macro-economische omstandigheden ongelofelijk uitdagend zijn geworden, met veel onduidelijkheid over het moment waarop dingen zullen verbeteren". Zapp is al langer bezig zich terug te trekken uit landen waar het weinig winst verwacht te maken.

Meer uit Financieel

Zakenbank Jefferies stijgt op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.

7 minuten geleden
VW roept bijna 100.000 elektrische auto's terug om accuprobleem

WOLFSBURG (ANP/RTR) - Volkswagen roept bijna 100.000 elektrische auto's terug vanwege problemen met batterijmodules, maakte de Duitse transportautoriteit KBA dinsdag bekend.

10 minuten geleden
Iran heeft gaslevering aan Turkije gestopt, meldt Bloomberg

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft de export van aardgas naar Turkije stopgezet, nadat Israël vorige week het South Pars-gasveld had aangevallen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. South Pars is het grootste gasveld ter wereld, Iran deelt het veld met Qatar.

12 minuten geleden
Boerenorganisaties EU en Australië niet blij met vrijhandelsdeal

BRUSSEL (ANP) - Brancheverenigingen voor boeren uit Europa en Australië hebben hun onvrede geuit over het vrijhandelsakkoord dat de Europese Unie en Australië afgelopen nacht sloten. Daarin is onder meer afgesproken dat Australië de komende jaren meer rundvlees naar de EU mag exporteren en dat een deel wordt vrijgesteld van importheffingen. Ook de uitvoer van suiker en lamsvlees naar de EU wordt eenvoudiger.

1 uur geleden
Ondernemers: snel maatregelen nodig voor impact Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Ondersteuning voor Nederlandse bedrijven en medewerkers kan niet wachten tot de besluitvorming in augustus rond Prinsjesdag, zoals het kabinet van premier Rob Jetten vorige week aankondigde. Daarvoor waarschuwen MKB Nederland en VNO-NCW. De ondernemersorganisaties pleiten onder meer voor een tijdelijk publiek fonds voor bedrijven die liquiditeitsproblemen hebben. Daar kunnen bedrijven geld lenen om deze periode door te kunnen komen, aldus de belangenbehartigers.

1 uur geleden
DNB: oorlog kan inflatie flink stuwen en groei economie drukken

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan de inflatie in Nederland flink aanjagen en de economische groei ondermijnen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB), die dinsdag verschillende scenario's heeft geschetst. Toch verwacht de centrale bank niet dat de impact zo groot wordt als tijdens de energiecrisis van 2022 na de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Sleijpen: verstandig dat kabinet nog wacht met energiecompensatie

AMSTERDAM (ANP) - Het is verstandig dat het kabinet nog niet meteen een besluit heeft genomen over eventuele compensatie voor huishoudens van de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen. Dat zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bij de presentatie van het jaarverslag van de centrale bank.

1 uur geleden