Flitsbezorger Getir wil naar zes Nederlandse steden uitbreiden
ISTANBUL (ANP) - Flitsbezorger Getir wil de komende maanden naar nog eens zes Nederlandse steden uitbreiden. Het van oorsprong Turkse bedrijf is één van de bezorgers die sinds kort in Nederland is neergestreken met de belofte binnen enkele minuten boodschappen af te leveren. Dat doen fietskoeriers al in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Rotterdam. Binnenkort moeten daar Utrecht, Haarlem, Eindhoven, Tilburg, Delft en Breda bij komen.
Naast Getir zijn ook Flink, Gorillas en Zapp actief met flitsbezorging in Nederland. De nieuwe bezorgdiensten brengen ook zorgen met zich mee over de verkeersveiligheid. De koeriers veroorzaken geregeld gevaarlijke situaties op de weg, bevestigt een woordvoerster van de gemeente Amsterdam. Ze negeren bijvoorbeeld de verkeersregels of parkeren hun auto, scooter of fiets op plekken waar het niet mag. Amsterdam en Utrecht hebben hier volgens haar al gesprekken over gevoerd met betreffende bedrijven. Begin volgend jaar krijgt dit een vervolg, samen met Den Haag en Rotterdam, die met dezelfde problemen kampen.
Getir is naar eigen zeggen 's werelds eerste boodschappenbezorger die bestellingen heel snel aflevert. Dit jaar haalde het bedrijf 1,1 miljard dollar, omgerekend 969 miljoen euro, aan investeringen op. Daarmee is heel het bedrijf 7,7 miljard dollar waard. Ook concurrenten halen veel nieuwe investeringen op. Gorillas haalde vorige maand kapitaal op bij maaltijdbezorger Delivery Hero, die meedeed aan een investeringsronde van in totaal krap 1 miljard dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden