Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flitsbezorger Getir wil naar zes Nederlandse steden uitbreiden

Flitsbezorger Getir wil naar zes Nederlandse steden uitbreiden

ISTANBUL (ANP) - Flitsbezorger Getir wil de komende maanden naar nog eens zes Nederlandse steden uitbreiden. Het van oorsprong Turkse bedrijf is één van de bezorgers die sinds kort in Nederland is neergestreken met de belofte binnen enkele minuten boodschappen af te leveren. Dat doen fietskoeriers al in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Rotterdam. Binnenkort moeten daar Utrecht, Haarlem, Eindhoven, Tilburg, Delft en Breda bij komen.

Naast Getir zijn ook Flink, Gorillas en Zapp actief met flitsbezorging in Nederland. De nieuwe bezorgdiensten brengen ook zorgen met zich mee over de verkeersveiligheid. De koeriers veroorzaken geregeld gevaarlijke situaties op de weg, bevestigt een woordvoerster van de gemeente Amsterdam. Ze negeren bijvoorbeeld de verkeersregels of parkeren hun auto, scooter of fiets op plekken waar het niet mag. Amsterdam en Utrecht hebben hier volgens haar al gesprekken over gevoerd met betreffende bedrijven. Begin volgend jaar krijgt dit een vervolg, samen met Den Haag en Rotterdam, die met dezelfde problemen kampen.

Getir is naar eigen zeggen 's werelds eerste boodschappenbezorger die bestellingen heel snel aflevert. Dit jaar haalde het bedrijf 1,1 miljard dollar, omgerekend 969 miljoen euro, aan investeringen op. Daarmee is heel het bedrijf 7,7 miljard dollar waard. Ook concurrenten halen veel nieuwe investeringen op. Gorillas haalde vorige maand kapitaal op bij maaltijdbezorger Delivery Hero, die meedeed aan een investeringsronde van in totaal krap 1 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

3 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

5 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

5 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

6 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

8 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

8 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

8 uur geleden