Flitsbezorger Getir neemt concurrent Gorillas over
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Boodschappenbezorgdienst Getir neemt zijn concurrent Gorillas over. Daarmee breidt de Turkse flitsbezorger zijn marktaandeel uit in een branche die in de coronajaren hard groeide, maar nu te maken heeft met een tanende vraag.
Getir maakte niet direct bekend voor welk bedrag het zijn Duitse evenknie heeft gekocht. Zakenkrant Financial Times meldt dat Getir uiteindelijk voor 1,2 miljard dollar is verkocht. Dat is veel minder dan de waarde van 3 miljard dollar van Gorillas bij een investeringsronde vorig jaar.
Getir werd in 2015 opgericht en was daarmee naar eigen zeggen 's werelds eerste "vlotte bezorgservice", die uitbreidde naar negen andere landen. In Nederland rijden in veertien steden bezorgers van Getir rond. Gorillas begon vanaf 2020 en is ook in Nederland actief met de belofte om online bestelde boodschappen binnen enkele minuten aan huis te bezorgen.
Markt voor flitsbezorgers
Flitsbezorgers zijn vooralsnog verlieslatend en staken de afgelopen jaren veel geld in hun uitbreiding naar nieuwe markten. Investeerders zijn nu voorzichtiger geworden met beleggingen in deze jonge bedrijven, ook door de oplopende rentes. Daarnaast kregen bedrijven als Gorillas te maken met overheden die niets zagen in zogeheten dark stores in woonwijken. Die minidistributiecentra zouden de leefbaarheid van woonwijken aantasten.
Gorillas, dat zo'n 10.000 werknemers heeft, sneed eerder dit jaar al flink in zijn personeelsbestand. Na de samensmelting met Getir vallen er mogelijk nog meer ontslagen bij het fusiebedrijf, al is de omvang daarvan nog onduidelijk.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
22 minuten geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.
3 uur geleden