Flitsbezorger Getir neemt concurrent Gorillas over
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Boodschappenbezorgdienst Getir neemt zijn concurrent Gorillas over. Daarmee breidt de Turkse flitsbezorger zijn marktaandeel uit in een branche die in de coronajaren hard groeide, maar nu te maken heeft met een tanende vraag.
Getir maakte niet direct bekend voor welk bedrag het zijn Duitse evenknie heeft gekocht. Zakenkrant Financial Times meldt dat Getir uiteindelijk voor 1,2 miljard dollar is verkocht. Dat is veel minder dan de waarde van 3 miljard dollar van Gorillas bij een investeringsronde vorig jaar.
Getir werd in 2015 opgericht en was daarmee naar eigen zeggen 's werelds eerste "vlotte bezorgservice", die uitbreidde naar negen andere landen. In Nederland rijden in veertien steden bezorgers van Getir rond. Gorillas begon vanaf 2020 en is ook in Nederland actief met de belofte om online bestelde boodschappen binnen enkele minuten aan huis te bezorgen.
Markt voor flitsbezorgers
Flitsbezorgers zijn vooralsnog verlieslatend en staken de afgelopen jaren veel geld in hun uitbreiding naar nieuwe markten. Investeerders zijn nu voorzichtiger geworden met beleggingen in deze jonge bedrijven, ook door de oplopende rentes. Daarnaast kregen bedrijven als Gorillas te maken met overheden die niets zagen in zogeheten dark stores in woonwijken. Die minidistributiecentra zouden de leefbaarheid van woonwijken aantasten.
Gorillas, dat zo'n 10.000 werknemers heeft, sneed eerder dit jaar al flink in zijn personeelsbestand. Na de samensmelting met Getir vallen er mogelijk nog meer ontslagen bij het fusiebedrijf, al is de omvang daarvan nog onduidelijk.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de nieuwe EU-regels over de methaanuitstoot bij de invoer van olie en gas niet met één jaar, maar met drie jaar worden uitgesteld. 341 Europarlementariërs stemden daarvoor, 225 tegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering koopt de komende tien jaar minstens 850 gevechtsvliegtuigen van het type F-35 van Lockheed Martin. Dat staat in een principeovereenkomst tussen het ministerie van Defensie en de Amerikaanse fabrikant van militair materieel. Het zou de grootste bestelling zijn in de geschiedenis van het gevechtsvliegtuig, ook wel bekend als de Joint Strike Fighter (JSF). Op dit moment hebben de Verenigde Staten en bondgenoten als Nederland in totaal ongeveer 1375 exemplaren van de F-35 in gebruik.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse muziekstreamingdienst Spotify zag de advertentie-inkomsten afgelopen kwartaal tegenvallen. Het aantal gebruikers van de dienst en betalende abonnees trok in het derde kwartaal wel iets verder aan, werd donderdag bekend.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Het aantal vrouwelijke bestuurders bij Nederlandse beursgenoteerde bedrijven stijgt nauwelijks. Dat volgt uit de Female Board Index 2026, die de Tilburgse hoogleraar Mijntje Lückerath voor de twintigste keer heeft opgesteld. In het rapport onderzoekt Lückerath jaarlijks de man-vrouwverhoudingen bij de ruim tachtig Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen. Het aandeel vrouwelijke commissarissen blijft gelijk.
4 uur geleden