Flinke winststijging voor grootbank JPMorgan Chase
NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase heeft in het eerste kwartaal de winst flink zien stijgen ondanks de recente onrust in de bankensector. De grootste bank van de Verenigde Staten profiteerde met name van de renteverhogingen door de Federal Reserve. Daardoor zag het bedrijf de rente-inkomsten op leningen aan consumenten en bedrijven fors toenemen.
De nettowinst ging in vergelijking met een jaar eerder met 52 procent omhoog tot 12,6 miljard dollar. De totale inkomsten namen met een kwart toe naar het recordniveau van 39,3 miljard dollar. Met name bij de consumententak werd meer verdiend, vooral geholpen door de stijgende rentetarieven.
Bij het zakenbankieren, met bijvoorbeeld het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij fusies en overnames en de handel in aandelen en obligaties, was de omzet vrijwel onveranderd. Vanwege het onzekere economische klimaat gaan er veel minder bedrijven naar de beurs en zijn er ook minder overname- en fusiedeals.
Buffer voor verliezen
JPMorgan Chase zette verder 2,3 miljard dollar opzij om eventuele verliezen op leningen op te vangen in verband met de onzekere economie. Topman Jamie Dimon zei in een toelichting dat de Amerikaanse economie er goed voor staat, maar dat er wel onzekerheden zijn. De recente bankenonrust heeft die risico's vergroot. Overigens had Dimon onlangs verklaard dat die bankencrisis wel voorbij lijkt te zijn.
Branchegenoot Wells Fargo, een grote hypotheekverstrekker, zette een winst in de boeken van 5 miljard dollar. Dat is 32 procent meer dan een jaar eerder. Ook Wells Fargo had profijt van de stijgende rentes in de VS. Citigroup, ook een grote bank in de VS, boekte een kwartaalwinst van 4,6 miljard dollar, wat 7 procent meer is op jaarbasis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".
6 uur geleden