Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke winststijging voor grootbank JPMorgan Chase

Flinke winststijging voor grootbank JPMorgan Chase

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase heeft in het eerste kwartaal de winst flink zien stijgen ondanks de recente onrust in de bankensector. De grootste bank van de Verenigde Staten profiteerde met name van de renteverhogingen door de Federal Reserve. Daardoor zag het bedrijf de rente-inkomsten op leningen aan consumenten en bedrijven fors toenemen.

De nettowinst ging in vergelijking met een jaar eerder met 52 procent omhoog tot 12,6 miljard dollar. De totale inkomsten namen met een kwart toe naar het recordniveau van 39,3 miljard dollar. Met name bij de consumententak werd meer verdiend, vooral geholpen door de stijgende rentetarieven.

Bij het zakenbankieren, met bijvoorbeeld het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij fusies en overnames en de handel in aandelen en obligaties, was de omzet vrijwel onveranderd. Vanwege het onzekere economische klimaat gaan er veel minder bedrijven naar de beurs en zijn er ook minder overname- en fusiedeals.

Buffer voor verliezen

JPMorgan Chase zette verder 2,3 miljard dollar opzij om eventuele verliezen op leningen op te vangen in verband met de onzekere economie. Topman Jamie Dimon zei in een toelichting dat de Amerikaanse economie er goed voor staat, maar dat er wel onzekerheden zijn. De recente bankenonrust heeft die risico's vergroot. Overigens had Dimon onlangs verklaard dat die bankencrisis wel voorbij lijkt te zijn.

Branchegenoot Wells Fargo, een grote hypotheekverstrekker, zette een winst in de boeken van 5 miljard dollar. Dat is 32 procent meer dan een jaar eerder. Ook Wells Fargo had profijt van de stijgende rentes in de VS. Citigroup, ook een grote bank in de VS, boekte een kwartaalwinst van 4,6 miljard dollar, wat 7 procent meer is op jaarbasis.

Meer uit Financieel

Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

1 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

2 uur geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

2 uur geleden
Koning Charles wil belofte AI-toplieden om mensheid te beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".

2 uur geleden
EU vraagt China om export hybride auto's te beperken, meldt FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.

2 uur geleden