Flinke winst voor AEX-index na meevallend inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flinke plus de handel uit gegaan. Het sentiment op de beursvloer werd geholpen door een meevallend inflatiecijfer uit de Verenigde Staten waardoor de hoop werd aangewakkerd dat de Amerikaanse centrale bank gaat pauzeren met het verhogen van de rente. Bij de bedrijven op het Damrak moesten veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore het echter ontgelden na tegenvallende resultaten.
De AEX eindigde met een winst van 1 procent op 777,79 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 913,24 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren koerswinsten tot 1,5 procent te zien.
Chiptoeleverancier Besi was koploper in de AEX met een plus van 3,2 procent, gevolgd door ING, techinvesteerder Prosus en fusieconcern DSM-Firmenich die 3,3 procent vooruit gingen. ABN AMRO was wederom de sterkste daler bij de hoofdfondsen met een min van 0,4 procent. Op donderdag daalde het aandeel al ruim 2 procent na cijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers.
Koersdaling SBM Offshore
In de MidKap bungelde SBM Offshore onderaan met een verlies van 5,6 procent. De fabrikant van onder meer drijvende olieproductieplatforms zag de winst en omzet afgelopen kwartaal dalen en blijft last houden van verstoringen in toeleveringsketens. Speciaalchemiebedrijf Corbion, dat ook de boeken opende, stond juist bij de winnaars bij de middelgrote fondsen met een plus van 3,2 procent. Logistiek vastgoedbedrijf CTP voerde de MidKap aan met een winst van 4,4 procent, dankzij hogere huurinkomsten.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 dook ForFarmers 7,5 procent in het rood. Het bedrijf leed in de eerste jaarhelft verlies en gaat banen schrappen om de kosten te verlagen.
HelloFresh in de plus, euro- en oliekoers
In Frankfurt werd HelloFresh 2,6 procent hoger gezet, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen, maar de operationele winst steeg naar een recordniveau. De Britse branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg 3,5 procent in Londen.
De euro was 1,1018 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 83,58 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 87,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.
3 uur geleden