Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke winst voor AEX-index na meevallend inflatiecijfer VS

Flinke winst voor AEX-index na meevallend inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flinke plus de handel uit gegaan. Het sentiment op de beursvloer werd geholpen door een meevallend inflatiecijfer uit de Verenigde Staten waardoor de hoop werd aangewakkerd dat de Amerikaanse centrale bank gaat pauzeren met het verhogen van de rente. Bij de bedrijven op het Damrak moesten veevoerproducent ForFarmers en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore het echter ontgelden na tegenvallende resultaten.

De AEX eindigde met een winst van 1 procent op 777,79 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 913,24 punten. Op de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs waren koerswinsten tot 1,5 procent te zien.

Chiptoeleverancier Besi was koploper in de AEX met een plus van 3,2 procent, gevolgd door ING, techinvesteerder Prosus en fusieconcern DSM-Firmenich die 3,3 procent vooruit gingen. ABN AMRO was wederom de sterkste daler bij de hoofdfondsen met een min van 0,4 procent. Op donderdag daalde het aandeel al ruim 2 procent na cijfers die niet goed werden ontvangen door beleggers.

Koersdaling SBM Offshore

In de MidKap bungelde SBM Offshore onderaan met een verlies van 5,6 procent. De fabrikant van onder meer drijvende olieproductieplatforms zag de winst en omzet afgelopen kwartaal dalen en blijft last houden van verstoringen in toeleveringsketens. Speciaalchemiebedrijf Corbion, dat ook de boeken opende, stond juist bij de winnaars bij de middelgrote fondsen met een plus van 3,2 procent. Logistiek vastgoedbedrijf CTP voerde de MidKap aan met een winst van 4,4 procent, dankzij hogere huurinkomsten.

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 dook ForFarmers 7,5 procent in het rood. Het bedrijf leed in de eerste jaarhelft verlies en gaat banen schrappen om de kosten te verlagen.

HelloFresh in de plus, euro- en oliekoers

In Frankfurt werd HelloFresh 2,6 procent hoger gezet, waarmee een eerder verlies werd weggepoetst. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen, maar de operationele winst steeg naar een recordniveau. De Britse branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg 3,5 procent in Londen.

De euro was 1,1018 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 83,58 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 87,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

10 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

11 uur geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

17 uur geleden
Maker Tetris boos over migrantengame Donald Trump

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.

17 uur geleden
Leasebranche: versnelde overstap stekkerauto's om dure brandstof

BUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.

18 uur geleden
Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

1 dag geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

1 dag geleden