Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Flinke vooruitgang' in overleg over eenheidsregering Israël

'Flinke vooruitgang' in overleg over eenheidsregering Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige rivaal Benny Gantz hebben "flinke vooruitgang" geboekt tijdens nachtelijke onderhandelingen over het vormen van een eenheidsregering. Hun partijen melden in een gezamenlijke verklaring dat later op de dag verder wordt gepraat om tot een definitieve overeenkomst te komen.

Met de vorming van zo'n regering zou een einde moeten komen aan de politieke patstelling. Israëlische kiezers moesten in een jaar tijd drie keer naar de stembus voor landelijke verkiezingen. Het lukte steeds niet om een coalitie te vormen met voldoende steun in het parlement.

Oppositieleider Gantz presenteerde zich bij de afgelopen verkiezingen als het alternatief voor Netanyahu, die al sinds 2009 premier is en wordt vervolgd in meerdere corruptiezaken. Dat nu toch wordt gepraat over een eenheidsregering valt slecht bij sommige aanhangers en bondgenoten van Gantz, die de rechtse premier liever zien vertrekken.

Gantz heeft zelf duidelijk gemaakt dat hij vanwege de coronacrisis wil handelen in het landsbelang. Dat betekent mogelijk dat Netanyahu voorlopig kan aanblijven als premier. Er zou volgens Israëlische media worden onderhandeld over een deal waarin Gantz eerst een ministerspost krijgt en het volgend jaar mag overnemen als minister-president.

Meer uit Buitenland

Meer natuur afgebrand in EU sinds begin zomer vergeleken met 2025

DEN HAAG (ANP) - Sinds het begin van de zomer is in de Europese Unie meer natuur afgebrand dan in dezelfde periode van recordjaar 2025. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van wekelijkse cijfers van klimaatdienst Copernicus.

5 minuten geleden
Al 25.000 migranten terug naar Marokko, schat Spaans ministerie

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Van de mogelijk 60.000 mensen die in korte tijd de Spaanse enclave Ceuta zijn binnengedrongen, zijn er vrijdag al 25.000 terug naar Marokko gegaan. Dit is een schatting van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

27 minuten geleden
Aantal migranten in Ceuta geschat op 60.000, dodental naar 34

CEUTA (ANP/RTR/AFP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, schat dat er de afgelopen dagen zo'n 60.000 migranten het gebied zijn binnengekomen. Daarbij zijn zeker 34 mensen om het leven gekomen, zei hij tijdens een persmoment.

45 minuten geleden
Premier Spanje dankt Rabat voor meewerken aan terugkeer migranten

CEUTA (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft op bezoek in Ceuta de Marokkaanse autoriteiten bedankt voor hun bereidheid mee te werken aan de terugkeer van tienduizenden migranten. In korte tijd zijn tienduizenden mensen de Spaanse exclave binnengedrongen.

49 minuten geleden
Eurocommissarissen moeten situatie Ceuta onder controle houden

BRUSSEL (ANP) - Twee Eurocommissarissen hebben van voorzitter Ursula von der Leyen opdracht gekregen de situatie in de Spaanse exclave Ceuta "onder controle te houden", stelt Von der Leyen op X. "De beelden uit Ceuta zijn onacceptabel. We kunnen niet toestaan ​​dat iemand onze Unie binnenkomt zonder zich aan onze regels te houden."

1 uur geleden
Dodental Ceuta omhoog, Madrid stuurt extra versterkingen

ALGECIRAS/CEUTA (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat om het leven is gekomen bij pogingen de Spaanse exclave Ceuta te bereiken is opgelopen naar 24, schrijven Spaanse media. De Spaanse regering stuurt nieuwe versterkingen naar het gebied, inclusief drones en acht duikers met boten.

1 uur geleden
Iran claimt twee tankers in Straat van Hormuz te hebben beschoten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt twee olietankers in de Straat van Hormuz te hebben beschoten. Die zouden vanuit de lucht worden geëscorteerd door de Amerikaanse krijgsmacht, maar zijn volgens Iran door de aanvallen tot stilstand gebracht. Vier andere schepen zouden daarna zijn omgedraaid om hetzelfde lot te voorkomen.

2 uur geleden