Flinke toename van coronapatiënten in Franse ziekenhuizen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het aantal coronapatiënten in de Franse ziekenhuizen is flink toegenomen. Daar worden nu bijna 23.400 mensen vanwege een coronabesmetting behandeld, bijna 4000 meer dan een week eerder.
De vele ziekenhuisopnames volgen na een enorme stijging van het aantal besmettingen in Frankrijk, veroorzaakt door de extra besmettelijke omikronvariant van het coronavirus. Dinsdag werden ruim 368.000 nieuwe infecties geregistreerd. Nog nooit eerder waren het er op één dag zoveel.
Omikron is milder dan delta en andere coronavarianten, maar sluit ernstige ziekte niet uit en kan dus alsnog leiden tot een ziekenhuisopname. Woensdagochtend werd ook bekend dat in Frankrijk in 24 uur bijna 3150 nieuwe coronapatiënten zijn opgenomen in de ziekenhuizen en net iets minder dan 500 op de intensive cares, waar in totaal bijna 4000 mensen met Covid-19 liggen.
Piekmoment
Het is volgens gezondheidsminister Olivier Véran te vroeg om te zeggen of de vijfde besmettingsgolf heeft gepiekt. "We hebben nog wat tijd nodig om uit te zoeken of we in de buurt zijn van een piek", zei hij tegen radiozender France Info. De minister vertelde ook dat de deltavariant steeds minder vaak voorkomt.
Ook in andere landen zorgen recordaantallen van besmettingen tot een toestroom van coronapatiënten in de ziekenhuizen. In de Verenigde Staten liggen ongeveer 146.000 coronapatiënten in de ziekenhuizen en in het Verenigd Koninkrijk ruim 18.000.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
30 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
4 uur geleden