Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke toename van coronapatiënten in Franse ziekenhuizen

Flinke toename van coronapatiënten in Franse ziekenhuizen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het aantal coronapatiënten in de Franse ziekenhuizen is flink toegenomen. Daar worden nu bijna 23.400 mensen vanwege een coronabesmetting behandeld, bijna 4000 meer dan een week eerder.

De vele ziekenhuisopnames volgen na een enorme stijging van het aantal besmettingen in Frankrijk, veroorzaakt door de extra besmettelijke omikronvariant van het coronavirus. Dinsdag werden ruim 368.000 nieuwe infecties geregistreerd. Nog nooit eerder waren het er op één dag zoveel.

Omikron is milder dan delta en andere coronavarianten, maar sluit ernstige ziekte niet uit en kan dus alsnog leiden tot een ziekenhuisopname. Woensdagochtend werd ook bekend dat in Frankrijk in 24 uur bijna 3150 nieuwe coronapatiënten zijn opgenomen in de ziekenhuizen en net iets minder dan 500 op de intensive cares, waar in totaal bijna 4000 mensen met Covid-19 liggen.

Piekmoment

Het is volgens gezondheidsminister Olivier Véran te vroeg om te zeggen of de vijfde besmettingsgolf heeft gepiekt. "We hebben nog wat tijd nodig om uit te zoeken of we in de buurt zijn van een piek", zei hij tegen radiozender France Info. De minister vertelde ook dat de deltavariant steeds minder vaak voorkomt.

Ook in andere landen zorgen recordaantallen van besmettingen tot een toestroom van coronapatiënten in de ziekenhuizen. In de Verenigde Staten liggen ongeveer 146.000 coronapatiënten in de ziekenhuizen en in het Verenigd Koninkrijk ruim 18.000.

Meer uit Buitenland

Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

1 uur geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

2 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

4 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

4 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

4 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

5 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

6 uur geleden