Flinke storing bij diensten Apple
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft te kampen met een flinke storing bij zijn diensten, waaronder de muziekapp, streamingdienst Apple TV+ en de App Store. Volgens Downdetector, dat storingen bijhoudt, komen er klachten van gebruikers van Apple over de storing.
Ook diensten als iCloud, iMessage en Maps hebben last van de storing, net als de klantenservice van het Amerikaanse technologiebedrijf.
Door de storing zouden medewerkers in Apple-winkels en kantoorpersoneel ook hun werk niet meer kunnen uitvoeren, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg. De storing zou er verder voor zorgen dat reparaties, maar ook het ruilen en ophalen van producten niet meer gaat.
Apple zou medewerkers hebben verteld dat de storing komt door problemen met het netwerkprotocol (zogeheten domain name system, DNS). Apple zelf wilde nog niet direct commentaar geven op de kwestie, maar schrijft op de website dat vijftien diensten tijdelijk niet meer toegankelijk zijn voor sommige gebruikers.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
8 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden