Flinke rookontwikkeling bij brand in gebouw Bergen op Zoom
BERGEN OP ZOOM (ANP) - Aan de Kruisakkers in Bergen op Zoom woedt woensdagavond sinds iets na 23.00 uur een grote brand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand woedt in een pand van het bedrijf Toolstation, een groothandel voor bouwmaterialen, aldus Omroep Brabant. De brand in het gebouw was met name in het kantoor en het magazijn, schrijft de veiligheidsregio. De brandweer schaalde op naar een zeer grote brand, in verband met uitbreiding van de brand aan de achterzijde van het pand.
Iets na middernacht is in de omgeving van de brand een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt bij de brand. Mensen in de buurt krijgen het advies uit de rook te blijven, ramen en deuren te sluiten en mechanische ventilatie uit te zetten bij last van de rook. De rookontwikkeling is inmiddels flink verminderd, aldus de veiligheidsregio. Hoe de brand is ontstaan, is nog niet duidelijk.
Op eerste kerstdag vond er ook een grote brand plaats bij bandenopslag Petlas Banden Service aan de Kruisakkers. Dit bedrijf bevindt zich naast het pand van Toolstation.
Meer uit Binnenland
ANTWERPEN (ANP) - In Zeeuwse natuurgebieden aan de grens met België dreigt een milieuramp te ontstaan. Medewerkers van beheerder Het Zeeuwse Landschap hebben op diverse plekken olie aangetroffen en ook enkele besmeurde vogels gezien, onder meer in het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat is een moeilijk begaanbaar getijdengebied op de grens van Nederland en België waar dagelijks water in en uit stroomt. Eind vorige week lekte in de Antwerpse haven zware stookolie in het water bij het tanken van een schip.
10 minuten geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is nog steeds in gebruik, ruim een maand nadat de Overijsselse gemeente had geëist dat de opvang zou sluiten. In het weekeinde is één bewoner overgebracht naar een andere plek. Daardoor zitten er maandag nog 280 mensen in het gebouw. Het totale bedrag aan dwangsommen is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro.
28 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Bij de landelijke kikkerdriltelling zijn dit jaar 616 waarnemingen doorgegeven aan kenniscentrum RAVON. De meeste kikkerdrilmeldingen kwamen uit de provincie Gelderland, meldt natuurwebsite Nature Today. Daarna volgen Zuid-Holland en Noord-Brabant.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
15 uur geleden