Flinke rijen bij tallships op tweede dag SAIL
AMSTERDAM (ANP) - De tallships en marineschepen op SAIL in Amsterdam trekken veel bekijks. Op meerdere zeilschepen mogen bezoekers op de tweede dag van het nautische evenement aan boord en dat leidt tot lange rijen. De kades op het SAIL-terrein hebben zich inmiddels gevuld met vele duizenden mensen. Vooral op de Veemkade is het op sommige plekken aan het begin van de middag erg druk. De sfeer is gemoedelijk.
De marinefregatten trekken het meeste bekijks. Bij de meer dan 200 meter grote Zr.Ms. Karel Doorman bij het Java-eiland moeten mensen twintig tot dertig minuten wachten voordat ze erop kunnen, staat aan het begin van de middag vermeld op digitale informatieborden. Eerder op de dag plaatste de organisatie van SAIL bij het marinefregat Zr.Ms. Evertsen al hekken om de lange rij beter te organiseren. Daar zeiden enkele wachtenden rond 14.30 uur dat ze anderhalf tot twee uur in de rij hadden gestaan, mede omdat er enige tijd niemand aan boord kon door het verplaatsen van loopplanken. Voordat de bezoekers aan boord van de fregatten gaan, moeten ze uit veiligheidsoverwegingen hun tas achterlaten.
Bij het grote zeilschip Shabab Oman II is het eveneens druk, net als op de driemaster NRP Sagres uit Portugal, de Poolse Dar Mlodziezy en de Nao Victoria uit Spanje. De viermaster B.A.P. Unión uit Peru, die aan de Javakade ligt, is ook een publiekstrekker.
2,4 miljoen bezoekers
De dag begon onder meer met een vlootschouw van varend erfgoed, een optocht van ongeveer honderd historische schepen.
Woensdag kwamen de schepen aan in Amsterdam in de SAIL-In Parade vanuit IJmuiden. Het evenement duurt tot en met zondag. De organisatie houdt rekening met zo'n 2,4 miljoen bezoekers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
39 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Bij nog eens acht mensen in Nederland is afgelopen week het westnijlvirus vastgesteld. Dat betekent dat het totaalaantal bevestigde besmettingen dit jaar tot nu toe uitkomt op 72, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam verwacht niet eerder dan in april volgend jaar verder te kunnen met het hoger beroep in de zaak tegen Klimmuur Amsterdam, waar op 3 november 2023 een 11-jarige jongen een fatale val van veertien meter hoogte maakte tijdens een kinderfeestje. Het proces is slopend voor de nabestaanden en de vertraging van het hoger beroep valt ze emotioneel zwaar, aldus hun advocaat.
2 uur geleden