Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke plussen voor beurzen Europa

Flinke plussen voor beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met stevige koerswinsten gesloten. Een sterke rally op de Chinese beurzen gaf steun aan het sentiment onder beleggers in Europa. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd wakkerde daarbij de hoop aan op meer steunmaatregelen van centrale banken.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,7 procent in de plus op 578,52 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 776,03 punten. De beursgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 2,1 procent vooruit.

Aanvoerders in de AEX waren ABN AMRO en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met plussen tot 5,5 procent. Zwaargewicht Shell steeg 1,3 procent. Topman Ben van Beurden verklaarde in een interview met Het Financieele Dagblad dat het vertrek van het hoofdkantoor uit Nederland een van de oplossingen is om een einde te maken aan de dubbele aandelenstructuur van het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern. Er waren geen verliezers te zien bij de hoofdfondsen op het Damrak.

BAM

BAM won ruim 2 procent bij de middelgrote bedrijven. De bouwer wil Ruud Joosten benoemen tot nieuwe topman. Hij moet de opvolger worden van Rob van Wingerden die eerder dit jaar vertrok. Joosten is nu nog operationeel directeur van verfreus AkzoNobel.

Air France-KLM daalde 0,1 procent in de MidKap. Air France bevestigde ruim 7600 banen te moeten schrappen om de coronacrisis te doorstaan. De Franse tak van de luchtvaartcombinatie snijdt daarbij vooral hard in het personeelsbestand van zijn regionale vliegmaatschappij HOP!.

Commerzbank

In Frankfurt dikte Commerzbank 7,5 procent aan. Volgens persbureau Bloomberg is de Nederlander Roland Boekhout topkandidaat om de nieuwe topman te worden van de tweede bank van Duitsland, als opvolger van vertrekkend bestuursvoorzitter Martin Zielke. Wirecard kelderde bijna 21 procent. De Europese en Amerikaanse activiteiten van de door een boekhoudschandaal getroffen Duitse betalingsverwerker waren volgens zakenkrant Financial Times al jaren verlieslatend.

De euro was 1,1311 dollar waard, tegen 1,1242 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 40,98 dollar. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 43,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

5 uur geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

10 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

11 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

12 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

1 dag geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden