Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke plussen voor beurzen Europa

Flinke plussen voor beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag met stevige koerswinsten gesloten. Een sterke rally op de Chinese beurzen gaf steun aan het sentiment onder beleggers in Europa. De aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd wakkerde daarbij de hoop aan op meer steunmaatregelen van centrale banken.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,7 procent in de plus op 578,52 punten. De MidKap klom 1,2 procent tot 776,03 punten. De beursgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 2,1 procent vooruit.

Aanvoerders in de AEX waren ABN AMRO en vastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met plussen tot 5,5 procent. Zwaargewicht Shell steeg 1,3 procent. Topman Ben van Beurden verklaarde in een interview met Het Financieele Dagblad dat het vertrek van het hoofdkantoor uit Nederland een van de oplossingen is om een einde te maken aan de dubbele aandelenstructuur van het Brits-Nederlandse olie- en gasconcern. Er waren geen verliezers te zien bij de hoofdfondsen op het Damrak.

BAM

BAM won ruim 2 procent bij de middelgrote bedrijven. De bouwer wil Ruud Joosten benoemen tot nieuwe topman. Hij moet de opvolger worden van Rob van Wingerden die eerder dit jaar vertrok. Joosten is nu nog operationeel directeur van verfreus AkzoNobel.

Air France-KLM daalde 0,1 procent in de MidKap. Air France bevestigde ruim 7600 banen te moeten schrappen om de coronacrisis te doorstaan. De Franse tak van de luchtvaartcombinatie snijdt daarbij vooral hard in het personeelsbestand van zijn regionale vliegmaatschappij HOP!.

Commerzbank

In Frankfurt dikte Commerzbank 7,5 procent aan. Volgens persbureau Bloomberg is de Nederlander Roland Boekhout topkandidaat om de nieuwe topman te worden van de tweede bank van Duitsland, als opvolger van vertrekkend bestuursvoorzitter Martin Zielke. Wirecard kelderde bijna 21 procent. De Europese en Amerikaanse activiteiten van de door een boekhoudschandaal getroffen Duitse betalingsverwerker waren volgens zakenkrant Financial Times al jaren verlieslatend.

De euro was 1,1311 dollar waard, tegen 1,1242 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 40,98 dollar. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 43,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf ASMI boekt recordomzet, maar toelevering onder druk

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.

1 uur geleden
Besi wint in AEX-index na uitbreiding belang Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.

2 uur geleden
ING verwacht dat mensen wereldwijd volgend jaar vaker vliegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.

2 uur geleden
Scheepsbouwer Damen schrapt 225 banen in Nederland

GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".

3 uur geleden
Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

5 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

6 uur geleden