Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke plussen op Wall Street, cloudbedrijf VMware uitblinker

Flinke plussen op Wall Street, cloudbedrijf VMware uitblinker

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke plussen gesloten. Opmerkingen van de Amerikaanse president Joe Biden over een mogelijke afschaffing van de importtarieven op Chinese goederen, die onder Donald Trump werden ingevoerd, zorgden voor optimisme. Met de stap zou Biden de inflatie willen drukken. Verder was cloudbedrijf VMware een sterke stijger door overnamegeruchten. Ook de bankensector op Wall Street zat in de lift.

De Dow-Jonesindex eindigde met een koerswinst van 2 procent op 31.880,24 punten. De brede S&P 500 steeg 1,9 procent tot 3973,75 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 1,6 procent tot 11.535,27 punten.

VMware dikte bijna 25 procent aan. Volgens bronnen is chip- en softwaremaker Broadcom in vergevorderde gesprekken om het bedrijf voor 60 miljard dollar over te nemen. Het veel grotere Broadcom daalde ruim 3 procent. Michael Dell, oprichter van computerconcern Dell, heeft een belang van 40 procent in VMware.

JPMorgan Chase

JPMorgan Chase kreeg er meer dan 6 procent bij. Topman Jamie Dimon van de grootste bank van de Verenigde Staten zei dat de "donkere wolken" over de Amerikaanse economie kunnen opklaren. Branchegenoten als Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo gingen tot 6 procent omhoog.

De in New York genoteerde Chinese taxidienst Didi Global werd 4 procent lager gezet. Het bedrijf zet zijn geplande stopzetting van de Amerikaanse beursnotering door na goedkeuring van de aandeelhouders. Naar verwachting zal dat proces rond 12 juni worden afgerond.

Electronic Arts

Electronic Arts steeg meer dan 2 procent na geruchten in de media dat de ontwikkelaar van videogames actief op zoek is naar een koper of een fusiepartner. Zo zou het bedrijf gesprekken hebben gevoerd met onder meer Disney, Apple en Amazon. De producent van auto-onderdelen American Axle & Manufacturing klom bijna 7 procent. Dat bedrijf meldde juist niet bezig te zijn met een verkoopproces.

De euro was 1,0690 dollar waard, tegen 1,0678 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 110,63 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 113,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Australië verlengt accijnskorting op brandstof met een maand

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.

10 minuten geleden
Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

17 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

18 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

19 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

21 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

22 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

23 uur geleden