Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke plus voor AEX-index na renteverlaging Federal Reserve

Flinke plus voor AEX-index na renteverlaging Federal Reserve

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een stevige winst de handel uitgegaan, na de renteverlaging door de Amerikaanse centrale bank een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden bij de koplopers in de hoofdgraadmeter op het Damrak, net als betalingsverwerker Adyen en techinvesteerder Prosus.

De Federal Reserve verlaagde de rente in de Verenigde Staten met een half procentpunt om zo de economie ondersteunen. Het was de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf wel aan dat de financiële markten niet moeten verwachten dat de verlaging met een half procentpunt "het nieuwe tempo" zal zijn. De volgende rentestappen zullen volgens hem per vergadering worden bekeken.

De AEX sloot met een plus van 1,8 procent op 908,42 punten. De MidKap klom ook 1,8 procent, tot 901,24 punten. Frankfurt ging 1,6 procent omhoog en Parijs toonde een plus van 2,3 procent. De beurs in Londen steeg 0,9 procent. De Bank of England hield de rente donderdag onveranderd, na een verlaging in augustus.

AirFrance-KLM in de plus

ASMI, Besi, ASML, Adyen en Prosus boekten koerswinsten tot 5,6 procent. Telecomconcern KPN was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 2,2 procent.

In de MidKap steeg Air France-KLM 3,4 procent. Analisten van de Franse zakenbank BNP Paribas Exane haalden de luchtvaartcombinatie van de verkooplijst af. Metalenspecialist AMG won 3,4 procent, na de opening van een raffinaderij voor lithiumhydroxide in Duitsland. Lithiumhydroxide wordt gebruikt voor accu's voor elektrische auto's.

Bezuiniging Volkswagen

In Frankfurt klom Volkswagen 1 procent. Volgens het tijdschrift Manager Magazin overweegt het autoconcern op termijn tot 30.000 banen te schrappen in Duitsland, wat zou neerkomen op bijna een kwart van alle VW-banen in het land. De banenreductie is onderdeel van een kostenbesparingsprogramma van Volkswagen.

Commerzbank zakte 1 procent. Topman Andrea Orcel van de Italiaanse bank UniCredit heeft een overnamebod op de Duitse branchegenoot uitgesloten, omdat het een "agressieve zet" zou zijn. Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank. Dat wakkerde de speculatie aan op een volledige overname door UniCredit (plus 1,2 procent).

Euro- en oliekoers

De euro was 1,1146 dollar waard, tegen 1,1118 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie klom 2 procent in prijs tot 72,35 dollar per vat. Een vat Brentolie werd 1,9 procent duurder op 75,05 dollar.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

5 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

5 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

6 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

9 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

10 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

10 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

12 uur geleden