Flinke plus AEX door Adyen en Prosus
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een behoorlijke winst gesloten, geholpen door plussen voor onder meer techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Op de beurzen elders in Europa waren ook hogere slotstanden te zien. Verder verwerkten beleggers op het Damrak nog cijfers van koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, fitnessketen Basic-Fit en technologiebedrijf TKH.
De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 675,10 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 984,77 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
Adyen en Prosus gingen aan kop in de AEX met winsten tot 4,1 procent. Biotechnoloog Galapagos volgde met een plus van 3,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, die het onderdeel Nutri Granulations verkocht aan Huber Engineered Materials, won 1,1 procent. Grootste daler was winkelvastgoedonderneming Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 2,3 procent.
MidKap
JDE Peet's was hekkensluiter in de MidKap met een koersverlies van ruim 8 procent. Het bedrijf verkocht afgelopen jaar meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven. Ook de vooruitzichten stelden teleur. TKH verloor 7,6 procent. De resultaten van de technologiegroep stonden ook in de tweede jaarhelft onder druk.
Basic-Fit wist een eerder verlies weg te poetsen en steeg 1,9 procent. Het bedrijf moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. Topman René Moos sprak van het zwaarste jaar in de geschiedenis van de onderneming.
Frankfurt
In Frankfurt ging Deutsche Post DHL 3,3 procent vooruit. Het Duitse logistieke concern profiteerde vorig jaar van de razendsnelle groei van online winkelen tijdens lockdowns en zag de winst flink stijgen. Het concern keert ook meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.
Continental raakte ruim 7 procent kwijt. De Duitse bandenfabrikant en leverancier van auto-onderdelen kampte in het coronajaar 2020 met de malaise in de autosector en kwam met tegenvallen resultaten. In Kopenhagen klom Pandora 7,2 procent. De Deense sieradenverkoper zei tevreden te zijn over de prestaties in de eerste twee maanden van 2021, ondanks dat ruim een kwart van de winkels gesloten was vanwege lockdowns.
De euro was 1,1885 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,6 procent tot 64,31 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 0,4 procent tot 67,82 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
19 uur geleden