Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke plus AEX door Adyen en Prosus

Flinke plus AEX door Adyen en Prosus

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een behoorlijke winst gesloten, geholpen door plussen voor onder meer techinvesteerder Prosus en betaalbedrijf Adyen. Op de beurzen elders in Europa waren ook hogere slotstanden te zien. Verder verwerkten beleggers op het Damrak nog cijfers van koffieconcern JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, fitnessketen Basic-Fit en technologiebedrijf TKH.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,4 procent hoger op 675,10 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 984,77 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.

Adyen en Prosus gingen aan kop in de AEX met winsten tot 4,1 procent. Biotechnoloog Galapagos volgde met een plus van 3,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, die het onderdeel Nutri Granulations verkocht aan Huber Engineered Materials, won 1,1 procent. Grootste daler was winkelvastgoedonderneming Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 2,3 procent.

MidKap

JDE Peet's was hekkensluiter in de MidKap met een koersverlies van ruim 8 procent. Het bedrijf verkocht afgelopen jaar meer koffie aan mensen die thuiswerken maar veel minder aan de horeca en bedrijven. Ook de vooruitzichten stelden teleur. TKH verloor 7,6 procent. De resultaten van de technologiegroep stonden ook in de tweede jaarhelft onder druk.

Basic-Fit wist een eerder verlies weg te poetsen en steeg 1,9 procent. Het bedrijf moest zijn sportscholen vorig jaar meerdere keren sluiten vanwege het coronavirus en leed een nettoverlies van dik 125 miljoen euro. Topman René Moos sprak van het zwaarste jaar in de geschiedenis van de onderneming.

Frankfurt

In Frankfurt ging Deutsche Post DHL 3,3 procent vooruit. Het Duitse logistieke concern profiteerde vorig jaar van de razendsnelle groei van online winkelen tijdens lockdowns en zag de winst flink stijgen. Het concern keert ook meer dividend uit en gaat voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.

Continental raakte ruim 7 procent kwijt. De Duitse bandenfabrikant en leverancier van auto-onderdelen kampte in het coronajaar 2020 met de malaise in de autosector en kwam met tegenvallen resultaten. In Kopenhagen klom Pandora 7,2 procent. De Deense sieradenverkoper zei tevreden te zijn over de prestaties in de eerste twee maanden van 2021, ondanks dat ruim een kwart van de winkels gesloten was vanwege lockdowns.

De euro was 1,1885 dollar waard, tegenover 1,1848 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,6 procent tot 64,31 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 0,4 procent tot 67,82 dollar.

Meer uit Financieel

Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

3 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

4 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

15 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

16 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

19 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

20 uur geleden