Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke overstromingen in Wales door storm Bert

Flinke overstromingen in Wales door storm Bert

PONTYPRIDD (ANP) - Het zuiden van Wales kampt met flinke overstromingen als gevolg van storm Bert, melden diverse media waaronder de BBC en Sky News. De storm brengt sterke wind, zware regenval, sneeuw en ijs met zich mee, ook elders in Wales en in de westelijke delen van Engeland en Schotland.

Zuid-Wales heeft op sommige plaatsen meer dan 100 millimeter regen gehad. Op beelden van de BBC is te zien hoe bewoners van de plaats Pontypridd water scheppen uit hun ondergelopen huizen. De rivier de Taff is er buiten haar oevers getreden, waardoor huizen en auto's onder water zijn komen te staan.

De politie van Noord-Wales meldde zondagmiddag dat het levenloze lichaam van een vermiste man is gevonden. In Denbighshire, eveneens in het noorden van Wales, zijn vijf volwassenen en vijf kinderen gered uit een huis dat was overspoeld met puin na een aardverschuiving op zaterdag. Elders in het Verenigd Koninkrijk, nabij het Engelse Winchester, kwam zaterdag al een man om nadat een boom zijn auto had geraakt.

Waarschuwingen

Weerdeskundigen zeggen dat de ergste regen nu langzaam oostwaarts trekt naar Engeland, waar de Midlands en het zuidwesten ook overstromingen kunnen krijgen. Er zijn meer dan honderd waarschuwingen afgegeven voor overstromingen in het VK. Gele waarschuwingen voor wind en regen blijven van kracht voor West-Schotland, Zuid-Engeland en Wales, evenals voor Noord-Ierland.

Volgens PowerOutage, een data-aggregator, zaten zondagmiddag nog meer dan 17.000 gebouwen in het VK zonder stroom.

Meer uit Buitenland

Vrijwilligers ronden 100 dagen isolatie voor ruimteonderzoek af

KEULEN (ANP/DPA) - Zes vrijwilligers hebben vrijdag in Keulen een honderddaags isolatieonderzoek in krappe, kunstmatig verlichte omstandigheden afgerond. Het onderzoek vond plaats ter voorbereiding op toekomstige ruimtemissies.

1 uur geleden
VS plannen steunpakket van miljard dollar voor Colombia

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn voornemens de nieuwe Colombiaanse president Abdelardo de la Espriella te steunen met 1 miljard dollar (865 miljoen euro). Het geld is bedoeld voor veiligheidsmaatregelen, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring.

2 uur geleden
De la Espriella ingezworen als president van Colombia

CALI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Abelardo de la Espriella is vrijdag tijdens een ceremonie in de stad Cali beëdigd als president van Colombia. De door de Verenigde Staten gesteunde rechtse politicus won in juni met minder dan een procentpunt de verkiezingen.

2 uur geleden
Brand en doden door aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker drie doden gevallen. Dat meldt de militaire gouverneur van de stad, Tymoer Tkatsjenko. Onder de drie doden in voorstad Brovary zou een kind zijn. Drie mensen raakten gewond.

5 uur geleden
VN-gezant waarschuwt voor verdere escalatie in Jemen

AMMAN (ANP) - De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Jemen, Hans Grundberg, heeft vrijdag gewaarschuwd voor escalerend geweld in Jemen. "Jemen loopt vandaag een groter risico op een hernieuwd grootschalig conflict dan op enig moment sinds het door de VN bemiddelde staakt-het-vuren van april 2022", schreef hij op X.

5 uur geleden
Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers uit Italië

MADRID (ANP/AFP) - Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers vanuit Italië, laat de Spaanse regering weten. Dit als vergelding voor de grenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken. De grenscontroles gaan zaterdag in en blijven tot 7 september van kracht, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring.

12 uur geleden
Italië wil grenscontroles niet intrekken na dreigement Spanje

ROME (ANP) - Italië zegt zich niet te laten intimideren door de Spaanse dreigementen over tegenmaatregelen vanwege de binnengrenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje. Rome kwam daarmee nadat afgelopen week tienduizenden migranten de Spaanse exclave Ceuta in Noord-Afrika hadden weten te bereiken vanuit Marokko. Tientallen mensen kwamen daarbij om.

15 uur geleden