Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke overstromingen in Wales door storm Bert

Flinke overstromingen in Wales door storm Bert

PONTYPRIDD (ANP) - Het zuiden van Wales kampt met flinke overstromingen als gevolg van storm Bert, melden diverse media waaronder de BBC en Sky News. De storm brengt sterke wind, zware regenval, sneeuw en ijs met zich mee, ook elders in Wales en in de westelijke delen van Engeland en Schotland.

Zuid-Wales heeft op sommige plaatsen meer dan 100 millimeter regen gehad. Op beelden van de BBC is te zien hoe bewoners van de plaats Pontypridd water scheppen uit hun ondergelopen huizen. De rivier de Taff is er buiten haar oevers getreden, waardoor huizen en auto's onder water zijn komen te staan.

De politie van Noord-Wales meldde zondagmiddag dat het levenloze lichaam van een vermiste man is gevonden. In Denbighshire, eveneens in het noorden van Wales, zijn vijf volwassenen en vijf kinderen gered uit een huis dat was overspoeld met puin na een aardverschuiving op zaterdag. Elders in het Verenigd Koninkrijk, nabij het Engelse Winchester, kwam zaterdag al een man om nadat een boom zijn auto had geraakt.

Waarschuwingen

Weerdeskundigen zeggen dat de ergste regen nu langzaam oostwaarts trekt naar Engeland, waar de Midlands en het zuidwesten ook overstromingen kunnen krijgen. Er zijn meer dan honderd waarschuwingen afgegeven voor overstromingen in het VK. Gele waarschuwingen voor wind en regen blijven van kracht voor West-Schotland, Zuid-Engeland en Wales, evenals voor Noord-Ierland.

Volgens PowerOutage, een data-aggregator, zaten zondagmiddag nog meer dan 17.000 gebouwen in het VK zonder stroom.

Meer uit Buitenland

Rubio vraagt om hard optreden van Israël tegen kolonisten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.

1 uur geleden
Vance: immigratie is verantwoordelijk voor geweld in Frankrijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.

1 uur geleden
Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

3 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

4 uur geleden
Protesten Albanië houden aan, politie slaags met demonstranten

TIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.

5 uur geleden
1.200 arrestaties en 150 politieagenten gewond in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.

7 uur geleden
Ambassadeur VS roept Israël op tot vervolgen kolonisten om geweld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".

8 uur geleden