Flinke overstromingen in Wales door storm Bert
PONTYPRIDD (ANP) - Het zuiden van Wales kampt met flinke overstromingen als gevolg van storm Bert, melden diverse media waaronder de BBC en Sky News. De storm brengt sterke wind, zware regenval, sneeuw en ijs met zich mee, ook elders in Wales en in de westelijke delen van Engeland en Schotland.
Zuid-Wales heeft op sommige plaatsen meer dan 100 millimeter regen gehad. Op beelden van de BBC is te zien hoe bewoners van de plaats Pontypridd water scheppen uit hun ondergelopen huizen. De rivier de Taff is er buiten haar oevers getreden, waardoor huizen en auto's onder water zijn komen te staan.
De politie van Noord-Wales meldde zondagmiddag dat het levenloze lichaam van een vermiste man is gevonden. In Denbighshire, eveneens in het noorden van Wales, zijn vijf volwassenen en vijf kinderen gered uit een huis dat was overspoeld met puin na een aardverschuiving op zaterdag. Elders in het Verenigd Koninkrijk, nabij het Engelse Winchester, kwam zaterdag al een man om nadat een boom zijn auto had geraakt.
Waarschuwingen
Weerdeskundigen zeggen dat de ergste regen nu langzaam oostwaarts trekt naar Engeland, waar de Midlands en het zuidwesten ook overstromingen kunnen krijgen. Er zijn meer dan honderd waarschuwingen afgegeven voor overstromingen in het VK. Gele waarschuwingen voor wind en regen blijven van kracht voor West-Schotland, Zuid-Engeland en Wales, evenals voor Noord-Ierland.
Volgens PowerOutage, een data-aggregator, zaten zondagmiddag nog meer dan 17.000 gebouwen in het VK zonder stroom.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
56 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
3 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
11 uur geleden