Flinke koerswinsten voor Signify en Ebusco op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en de elektrische bussenbouwer Ebusco boekten vrijdag flinke koerswinsten op de aandelenbeurs in Amsterdam. Signify publiceerde kwartaalcijfers die positief werden ontvangen door beleggers op het Damrak. De handel in Ebusco werd vrijdag hervat, na de koersval van bijna 20 procent op donderdag. De aandeelhouders van het bedrijf hebben ingestemd met een aandelenuitgifte om geld op te halen.
Signify was koploper in de MidKap met een plus van 10 procent. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen, door de aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify handhaafde bovendien de verwachting voor de winstmarge dit jaar.
Ebusco steeg 17 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5. Met de uitgifte van nieuwe aandelen wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten. Daarmee lijkt het voortbestaan van het bedrijf uit het Brabantse Deurne iets zekerder geworden.
ArcelorMittal
De AEX-index ging met een winst van 0,3 procent op 898,82 punten het weekend in. De MidKap klom 1,1 procent tot 903,91 punten, geholpen door de stevige winst van Signify. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent, Frankfurt was vrijwel onveranderd.
In de AEX waren staalproducent ArcelorMittal, techinvesteerder Prosus en gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich in de kopgroep te vinden met winsten tot 1,8 procent. Chipbedrijf Besi en levensmiddelenconcern Unilever verloren 0,5 procent. Die twee bedrijven gingen donderdag nog omhoog, na goed ontvangen resultaten van de twee hoofdfondsen.
HelloFresh
Pharming toonde wat herstel met een plus van 7 procent. De biotechnoloog zakte een dag eerder bijna 11 procent na de aankondiging van het vertrek van topman Sijmen de Vries.
In Frankfurt werd maaltijdboxenbezorger HelloFresh 20 procent hoger gezet, na bekendmaking van voorlopige cijfers door het Duitse bedrijf die goed vielen op de markt.
De euro was 1,0814 dollar waard, tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 71,79 dollar. Brentolie klom 2,2 procent in prijs tot 76,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
3 uur geleden