Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke koerswinsten voor Signify en Ebusco op beurs Amsterdam

Flinke koerswinsten voor Signify en Ebusco op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en de elektrische bussenbouwer Ebusco boekten vrijdag flinke koerswinsten op de aandelenbeurs in Amsterdam. Signify publiceerde kwartaalcijfers die positief werden ontvangen door beleggers op het Damrak. De handel in Ebusco werd vrijdag hervat, na de koersval van bijna 20 procent op donderdag. De aandeelhouders van het bedrijf hebben ingestemd met een aandelenuitgifte om geld op te halen.

Signify was koploper in de MidKap met een plus van 10 procent. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen, door de aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify handhaafde bovendien de verwachting voor de winstmarge dit jaar.

Ebusco steeg 17 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5. Met de uitgifte van nieuwe aandelen wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten. Daarmee lijkt het voortbestaan van het bedrijf uit het Brabantse Deurne iets zekerder geworden.

ArcelorMittal

De AEX-index ging met een winst van 0,3 procent op 898,82 punten het weekend in. De MidKap klom 1,1 procent tot 903,91 punten, geholpen door de stevige winst van Signify. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent, Frankfurt was vrijwel onveranderd.

In de AEX waren staalproducent ArcelorMittal, techinvesteerder Prosus en gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich in de kopgroep te vinden met winsten tot 1,8 procent. Chipbedrijf Besi en levensmiddelenconcern Unilever verloren 0,5 procent. Die twee bedrijven gingen donderdag nog omhoog, na goed ontvangen resultaten van de twee hoofdfondsen.

HelloFresh

Pharming toonde wat herstel met een plus van 7 procent. De biotechnoloog zakte een dag eerder bijna 11 procent na de aankondiging van het vertrek van topman Sijmen de Vries.

In Frankfurt werd maaltijdboxenbezorger HelloFresh 20 procent hoger gezet, na bekendmaking van voorlopige cijfers door het Duitse bedrijf die goed vielen op de markt.

De euro was 1,0814 dollar waard, tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 71,79 dollar. Brentolie klom 2,2 procent in prijs tot 76,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

26 minuten geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

44 minuten geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

1 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

3 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

4 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

5 uur geleden