Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke koerswinsten voor Signify en Ebusco op beurs Amsterdam

Flinke koerswinsten voor Signify en Ebusco op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en de elektrische bussenbouwer Ebusco boekten vrijdag flinke koerswinsten op de aandelenbeurs in Amsterdam. Signify publiceerde kwartaalcijfers die positief werden ontvangen door beleggers op het Damrak. De handel in Ebusco werd vrijdag hervat, na de koersval van bijna 20 procent op donderdag. De aandeelhouders van het bedrijf hebben ingestemd met een aandelenuitgifte om geld op te halen.

Signify was koploper in de MidKap met een plus van 10 procent. Het bedrijf zag de omzet in het derde kwartaal opnieuw dalen, door de aanhoudende zwakke vraag in Europa en China. De nettowinst nam wel toe. Signify handhaafde bovendien de verwachting voor de winstmarge dit jaar.

Ebusco steeg 17 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5. Met de uitgifte van nieuwe aandelen wil Ebusco 36 miljoen euro ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten. Daarmee lijkt het voortbestaan van het bedrijf uit het Brabantse Deurne iets zekerder geworden.

ArcelorMittal

De AEX-index ging met een winst van 0,3 procent op 898,82 punten het weekend in. De MidKap klom 1,1 procent tot 903,91 punten, geholpen door de stevige winst van Signify. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent, Frankfurt was vrijwel onveranderd.

In de AEX waren staalproducent ArcelorMittal, techinvesteerder Prosus en gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich in de kopgroep te vinden met winsten tot 1,8 procent. Chipbedrijf Besi en levensmiddelenconcern Unilever verloren 0,5 procent. Die twee bedrijven gingen donderdag nog omhoog, na goed ontvangen resultaten van de twee hoofdfondsen.

HelloFresh

Pharming toonde wat herstel met een plus van 7 procent. De biotechnoloog zakte een dag eerder bijna 11 procent na de aankondiging van het vertrek van topman Sijmen de Vries.

In Frankfurt werd maaltijdboxenbezorger HelloFresh 20 procent hoger gezet, na bekendmaking van voorlopige cijfers door het Duitse bedrijf die goed vielen op de markt.

De euro was 1,0814 dollar waard, tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 71,79 dollar. Brentolie klom 2,2 procent in prijs tot 76,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg 3 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

15 minuten geleden
Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

1 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

1 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

2 uur geleden
Jonge ondernemers hebben miljoen meer nodig voor top 100 Quote

AMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.

3 uur geleden
Eurostar vervoert meer treinreizigers van en naar Nederland

BRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.

3 uur geleden
ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

9 uur geleden