Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben vrijdag flinke koersverliezen laten zien. Beleggers hebben minder hoop dat de Federal Reserve de rente verder gaat verlagen na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex daalde 1,6 procent naar 41.938,45 punten. De brede S&P 500-index verloor 1,5 procent op 5827,04 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 19.161,63 punten.
Uit het banenrapport kwam naar voren dat er in december 256.000 banen bijkwamen in de grootste economie van de wereld. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder. De Amerikaanse centrale bank baseert het rentebeleid onder meer op cijfers over de arbeidsmarkt.
De Fed neemt later deze maand een nieuw rentebesluit. Tijdens het verlagen van de rente vorige maand zei de Fed al dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht.
Delta Air Lines steeg 9 procent. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten. Het is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die met resultaten over het laatste kwartaal van 2024 komt. De resultaten gaven beleggers ook vertrouwen in de luchtvaartsector en dreven de aandelenkoersen van concurrenten United Airlines (plus 3,3 procent) en American Airlines (plus 4,4 procent) op.
Warner Bros. Discovery daalde 3,6 procent. Het mediaconcern wilde eerder een sportstreamingdienst opzetten met Walt Disney en Fox, Venu Sports, maar de bedrijven hebben die plannen geschrapt. Walt Disney en Fox daalden tot 1,6 procent op Wall Street.
Walgreens Boots Alliance klom 27,6 procent. De drogisterijketen kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten.
Hershey, de chocoladefabrikant die onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, verloor 2,5 procent. Onder andere nieuwssite Semafor meldde op basis van ingewijden dat Hershey op het punt staat om aan te kondigen dat topvrouw Michele Buck volgend jaar opstapt. Het bedrijf zou op zoek zijn naar een nieuwe bestuursvoorzitter die het leiderschap in juli 2026 overneemt.
De euro was 1,0245 dollar waard, tegen 1,0231 bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent meer op 76,68 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 79,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
12 uur geleden