Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport

Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben vrijdag flinke koersverliezen laten zien. Beleggers hebben minder hoop dat de Federal Reserve de rente verder gaat verlagen na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex daalde 1,6 procent naar 41.938,45 punten. De brede S&P 500-index verloor 1,5 procent op 5827,04 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 19.161,63 punten.

Uit het banenrapport kwam naar voren dat er in december 256.000 banen bijkwamen in de grootste economie van de wereld. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder. De Amerikaanse centrale bank baseert het rentebeleid onder meer op cijfers over de arbeidsmarkt.

De Fed neemt later deze maand een nieuw rentebesluit. Tijdens het verlagen van de rente vorige maand zei de Fed al dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht.

Delta Air Lines steeg 9 procent. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten. Het is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die met resultaten over het laatste kwartaal van 2024 komt. De resultaten gaven beleggers ook vertrouwen in de luchtvaartsector en dreven de aandelenkoersen van concurrenten United Airlines (plus 3,3 procent) en American Airlines (plus 4,4 procent) op.

Warner Bros. Discovery daalde 3,6 procent. Het mediaconcern wilde eerder een sportstreamingdienst opzetten met Walt Disney en Fox, Venu Sports, maar de bedrijven hebben die plannen geschrapt. Walt Disney en Fox daalden tot 1,6 procent op Wall Street.

Walgreens Boots Alliance klom 27,6 procent. De drogisterijketen kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Hershey, de chocoladefabrikant die onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, verloor 2,5 procent. Onder andere nieuwssite Semafor meldde op basis van ingewijden dat Hershey op het punt staat om aan te kondigen dat topvrouw Michele Buck volgend jaar opstapt. Het bedrijf zou op zoek zijn naar een nieuwe bestuursvoorzitter die het leiderschap in juli 2026 overneemt.

De euro was 1,0245 dollar waard, tegen 1,0231 bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent meer op 76,68 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 79,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

11 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

18 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

19 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

22 uur geleden
Indonesiƫ blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

23 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 dag geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden