Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport

Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben vrijdag flinke koersverliezen laten zien. Beleggers hebben minder hoop dat de Federal Reserve de rente verder gaat verlagen na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex daalde 1,6 procent naar 41.938,45 punten. De brede S&P 500-index verloor 1,5 procent op 5827,04 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 19.161,63 punten.

Uit het banenrapport kwam naar voren dat er in december 256.000 banen bijkwamen in de grootste economie van de wereld. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder. De Amerikaanse centrale bank baseert het rentebeleid onder meer op cijfers over de arbeidsmarkt.

De Fed neemt later deze maand een nieuw rentebesluit. Tijdens het verlagen van de rente vorige maand zei de Fed al dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht.

Delta Air Lines steeg 9 procent. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten. Het is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die met resultaten over het laatste kwartaal van 2024 komt. De resultaten gaven beleggers ook vertrouwen in de luchtvaartsector en dreven de aandelenkoersen van concurrenten United Airlines (plus 3,3 procent) en American Airlines (plus 4,4 procent) op.

Warner Bros. Discovery daalde 3,6 procent. Het mediaconcern wilde eerder een sportstreamingdienst opzetten met Walt Disney en Fox, Venu Sports, maar de bedrijven hebben die plannen geschrapt. Walt Disney en Fox daalden tot 1,6 procent op Wall Street.

Walgreens Boots Alliance klom 27,6 procent. De drogisterijketen kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Hershey, de chocoladefabrikant die onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, verloor 2,5 procent. Onder andere nieuwssite Semafor meldde op basis van ingewijden dat Hershey op het punt staat om aan te kondigen dat topvrouw Michele Buck volgend jaar opstapt. Het bedrijf zou op zoek zijn naar een nieuwe bestuursvoorzitter die het leiderschap in juli 2026 overneemt.

De euro was 1,0245 dollar waard, tegen 1,0231 bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent meer op 76,68 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 79,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

6 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

9 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

10 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

11 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

11 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

11 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

13 uur geleden