Flinke koersverliezen op Wall Street na belangrijk banenrapport
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben vrijdag flinke koersverliezen laten zien. Beleggers hebben minder hoop dat de Federal Reserve de rente verder gaat verlagen na een beter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex daalde 1,6 procent naar 41.938,45 punten. De brede S&P 500-index verloor 1,5 procent op 5827,04 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 19.161,63 punten.
Uit het banenrapport kwam naar voren dat er in december 256.000 banen bijkwamen in de grootste economie van de wereld. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder. De Amerikaanse centrale bank baseert het rentebeleid onder meer op cijfers over de arbeidsmarkt.
De Fed neemt later deze maand een nieuw rentebesluit. Tijdens het verlagen van de rente vorige maand zei de Fed al dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht.
Delta Air Lines steeg 9 procent. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en vooruitzichten. Het is de eerste grote Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die met resultaten over het laatste kwartaal van 2024 komt. De resultaten gaven beleggers ook vertrouwen in de luchtvaartsector en dreven de aandelenkoersen van concurrenten United Airlines (plus 3,3 procent) en American Airlines (plus 4,4 procent) op.
Warner Bros. Discovery daalde 3,6 procent. Het mediaconcern wilde eerder een sportstreamingdienst opzetten met Walt Disney en Fox, Venu Sports, maar de bedrijven hebben die plannen geschrapt. Walt Disney en Fox daalden tot 1,6 procent op Wall Street.
Walgreens Boots Alliance klom 27,6 procent. De drogisterijketen kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten.
Hershey, de chocoladefabrikant die onder meer achter de merken Reese's en Rolo zit, verloor 2,5 procent. Onder andere nieuwssite Semafor meldde op basis van ingewijden dat Hershey op het punt staat om aan te kondigen dat topvrouw Michele Buck volgend jaar opstapt. Het bedrijf zou op zoek zijn naar een nieuwe bestuursvoorzitter die het leiderschap in juli 2026 overneemt.
De euro was 1,0245 dollar waard, tegen 1,0231 bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent meer op 76,68 dollar. Brentolie werd 3,7 procent duurder op 79,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
6 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
7 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
8 uur geleden