Flinke koersval bitcoin op rustige beursdag in VS
NEW YORK (ANP) - Cryptomunt bitcoin verloor dinsdag flink aan waarde. De digitale munt trok daarmee de aandacht op de financiële markten. Verder was het namelijk een redelijk rustige dag voor beleggers. De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street kwamen nauwelijks van hun plek. Beleggers zijn vooral in afwachting van belangrijke inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, later deze week.
De bitcoin was rond de slotbel op de beurzen in New York minder dan 33.000 dollar waard. Daarmee was de munt goed voor een dagverlies van 8 procent. Cryptohandelaren reageerden op een bericht dat de Amerikaanse autoriteiten de hand hebben kunnen leggen op miljoenen dollars aan bitcoins. Die waren vorige maand als losgeld betaald aan de hackers achter de grote cyberaanval op oliepijplijnenbedrijf Colonial Pipeline.
Op de cryptomarkt zijn daardoor zorgen ontstaan dat de bitcoin toch niet zo veilig en anoniem blijkt te zijn als gedacht, aangezien de overheid erin slaagde de vorige maand betaalde bitcoins terug te vinden. De koers van de bitcoin is sinds de piek van meer dan 60.000 dollar die in april werd bereikt bijna gehalveerd. De waarde van de munt staat ook onder druk door strengere regelgeving van autoriteiten en regelmatige kritiek van Tesla-topman Elon Musk op de bitcoin.
Tesla
Tesla verloor 0,3 procent aan beurswaarde. Aan het begin van de handelsdag was nog wel sprake van een beperkte openingswinst. Het bedrijf leverde in China vorige maand fors meer auto's af in vergelijking met een maand eerder. Daarmee herstelde de autoproducent van de dip in leveringen in april, toen de productie van elektrische auto's tijdelijk was opgeschort vanwege onderhoud van de Chinese fabriek.
De toonaangevende Dow-Jonesindex in New York eindigde 0,1 procent in de min op 34.599,82 punten. De breed samengestelde S&P 500 won een fractie tot 4227,26 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 13.924,91 punten.
Bioscoopketen AMC Entertainment ging licht hoger de handel uit. Daarmee werd voortgeborduurd op een koerswinst van 15 procent op maandag. AMC is een van de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Boeing kreeg verder een bestelling voor extra vliegtuigen, omdat Southwest Airlines gebruik maakte van een optie die de maatschappij had om een eerdere bestelling nog wat uit te breiden. Het aandeel Boeing bleef min of meer vlak en Southwest Airlines werd ruim 1 procent hoger gezet.
De euro stond op 1,2174 dollar, tegen 1,2178 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 70,24 dollar. Brentolie steeg 1,2 procent in prijs tot 72,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden