Flinke groei voor moederbedrijf Snelle Jelle en Peijnenburg
LEMBEKE (ANP) - De Belgische koekjesmaker Lotus Bakeries, in Nederland ook bekend van de ontbijtkoek van Peijnenburg en de Snelle Jelle-tussendoortjes, heeft coronajaar 2021 afgesloten met een hogere winst op een gestegen omzet. Het bedrijf profiteerde van de grote vraag naar koekjes en smeersels op basis van speculaas. Ook ijs op basis van koekjes vond gretig aftrek.
Daartegenover stond dat het bedrijf minder koekjes leverde aan de horeca en dat ook verschillende andere repen en koeken minder goed verkochten. Repen als Snelle Jelle-ontbijtkoek, Nak'd en Trek verkochten minder omdat mensen een tijdlang niet naar school of kantoor gingen vanwege de coronamaatregelen in veel landen. Gedurende het jaar was hier wel sprake van herstel.
De omzet van Lotus klom met dik 13 procent tot ruim 750 miljoen euro. Daarvan hield het Belgische bedrijf onder de streep bijna 91 miljoen euro over. Dat was krap 10 procent meer dan een jaar eerder. Naast Nederland en België verkoopt Lotus zijn producten onder meer in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zweden.
Lotus haalde iets meer dan de helft van zijn omzet uit de koekjes en smeersels die onder de eigen naam in de schappen staan. Hier was sprake van een groei met 13 procent. Lotus Natural Foods, goed voor 22 procent van de totale omzet, behaalde 14 procent groei. Hier vallen de repen van Nak'd en Trek onder. Bij de Local Heroes, waartoe in Nederland Snelle Jelle en Peijnenburg behoren, was de groei met 2 procent bescheiden. Dit onderdeel is goed voor 27 procent van de opbrengsten.
Verder maakte Lotus bekend 100 miljoen euro te willen steken in de uitbreiding van zijn productiecapaciteit. In Nederland komt binnenkort ook een eigen chocoladepasta op de markt. Deze is in België al beschikbaar.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
20 minuten geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
1 dag geleden