Flinke groei voor moederbedrijf Snelle Jelle en Peijnenburg
LEMBEKE (ANP) - De Belgische koekjesmaker Lotus Bakeries, in Nederland ook bekend van de ontbijtkoek van Peijnenburg en de Snelle Jelle-tussendoortjes, heeft coronajaar 2021 afgesloten met een hogere winst op een gestegen omzet. Het bedrijf profiteerde van de grote vraag naar koekjes en smeersels op basis van speculaas. Ook ijs op basis van koekjes vond gretig aftrek.
Daartegenover stond dat het bedrijf minder koekjes leverde aan de horeca en dat ook verschillende andere repen en koeken minder goed verkochten. Repen als Snelle Jelle-ontbijtkoek, Nak'd en Trek verkochten minder omdat mensen een tijdlang niet naar school of kantoor gingen vanwege de coronamaatregelen in veel landen. Gedurende het jaar was hier wel sprake van herstel.
De omzet van Lotus klom met dik 13 procent tot ruim 750 miljoen euro. Daarvan hield het Belgische bedrijf onder de streep bijna 91 miljoen euro over. Dat was krap 10 procent meer dan een jaar eerder. Naast Nederland en België verkoopt Lotus zijn producten onder meer in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zweden.
Lotus haalde iets meer dan de helft van zijn omzet uit de koekjes en smeersels die onder de eigen naam in de schappen staan. Hier was sprake van een groei met 13 procent. Lotus Natural Foods, goed voor 22 procent van de totale omzet, behaalde 14 procent groei. Hier vallen de repen van Nak'd en Trek onder. Bij de Local Heroes, waartoe in Nederland Snelle Jelle en Peijnenburg behoren, was de groei met 2 procent bescheiden. Dit onderdeel is goed voor 27 procent van de opbrengsten.
Verder maakte Lotus bekend 100 miljoen euro te willen steken in de uitbreiding van zijn productiecapaciteit. In Nederland komt binnenkort ook een eigen chocoladepasta op de markt. Deze is in België al beschikbaar.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
13 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
14 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden