Flinke groei voor moederbedrijf Snelle Jelle en Peijnenburg
LEMBEKE (ANP) - De Belgische koekjesmaker Lotus Bakeries, in Nederland ook bekend van de ontbijtkoek van Peijnenburg en de Snelle Jelle-tussendoortjes, heeft coronajaar 2021 afgesloten met een hogere winst op een gestegen omzet. Het bedrijf profiteerde van de grote vraag naar koekjes en smeersels op basis van speculaas. Ook ijs op basis van koekjes vond gretig aftrek.
Daartegenover stond dat het bedrijf minder koekjes leverde aan de horeca en dat ook verschillende andere repen en koeken minder goed verkochten. Repen als Snelle Jelle-ontbijtkoek, Nak'd en Trek verkochten minder omdat mensen een tijdlang niet naar school of kantoor gingen vanwege de coronamaatregelen in veel landen. Gedurende het jaar was hier wel sprake van herstel.
De omzet van Lotus klom met dik 13 procent tot ruim 750 miljoen euro. Daarvan hield het Belgische bedrijf onder de streep bijna 91 miljoen euro over. Dat was krap 10 procent meer dan een jaar eerder. Naast Nederland en België verkoopt Lotus zijn producten onder meer in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Zweden.
Lotus haalde iets meer dan de helft van zijn omzet uit de koekjes en smeersels die onder de eigen naam in de schappen staan. Hier was sprake van een groei met 13 procent. Lotus Natural Foods, goed voor 22 procent van de totale omzet, behaalde 14 procent groei. Hier vallen de repen van Nak'd en Trek onder. Bij de Local Heroes, waartoe in Nederland Snelle Jelle en Peijnenburg behoren, was de groei met 2 procent bescheiden. Dit onderdeel is goed voor 27 procent van de opbrengsten.
Verder maakte Lotus bekend 100 miljoen euro te willen steken in de uitbreiding van zijn productiecapaciteit. In Nederland komt binnenkort ook een eigen chocoladepasta op de markt. Deze is in België al beschikbaar.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
6 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
17 uur geleden