Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke groei bedrijvigheid industrie eurozone in december

Flinke groei bedrijvigheid industrie eurozone in december

LONDEN (ANP) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone heeft in december het hoogste niveau bereikt sinds mei 2018, waarmee verder herstel werd getoond van de coronacrisis. Dat meldde de Britse marktonderzoeker Markit op basis van zijn inkoopmanagersindex die de bedrijvigheid weerspiegelt.

Volgens Markit kwam de graadmeter uit op een definitieve stand van 55,2. Dat was 53,8 in november. De groei viel vorige maand wel iets minder sterk uit dan eerder gedacht, want bij een voorlopige raming werd een niveau van 55,5 gemeld door Markit. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. De graadmeter staat nu al zes maanden op rij boven de 50.

De sterkste groei kwam voor rekening van Duitsland. Ook in Nederland was een stevige vooruitgang te zien. Daarbij werd vooral geprofiteerd van een sterke export. In de industrie van Frankrijk, Italiƫ en Spanje nam de bedrijvigheid eveneens toe, maar in een wat rustiger tempo.

Markit-hoofdeconoom Chris Williamson zegt in een toelichting dat de industrie in het eurogebied het jaar 2020 sterk heeft afgesloten. Volgens hem blijft de industrie de economie ondersteunen, nu de dienstensector wordt geraakt door de nieuwe lockdowns in veel Europese landen.

Meer uit Financieel

Volkswagen-topman wil Audi's in de VS produceren om autoheffing

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse autofabrikant Volkswagen gaat mogelijk auto's van dochtermerk Audi in de Verenigde Staten produceren vanwege de Amerikaanse importheffing. Dit heeft topman Oliver Blume gezegd tegen de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

7 uur geleden
Amerikanen kunnen Switch 2 donderdag vooruitbestellen na uitstel

KYOTO (ANP) - Amerikaanse consumenten kunnen de langverwachte Switch 2 vanaf volgende week donderdag vooruitbestellen, meldt Nintendo. Het Japanse gamesbedrijf had de mogelijkheid om zogenoemde een pre-order te plaatsen voor de Switch 2 in de Verenigde Staten onlangs uitgesteld volgens verschillende media, waaronder techwebsite The Verge. Het bedrijf zou eerst de impact van de Amerikaanse importheffingen willen beoordelen.

7 uur geleden
Woningmarktconsultant: 453.000 huizen tekort door huurbevriezing

UTRECHT (ANP) - Het huizentekort zal tot 2027 oplopen tot 453.000 door de huurbevriezing voor sociale huurwoningen dit en volgend jaar, een maatregel in de voorjaarsnota. Ook in de jaren daarna worden de doelen voor nieuwbouw niet gehaald. Hiervoor waarschuwt woningmarktconsultant Capital Value vrijdag.

8 uur geleden
VS willen toeslag voor ieder Chinees schip in Amerikaanse haven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid wil gebruikers van Chinese zeeschepen een extra toeslag laten betalen voor iedere keer dat ze aanmeren in de Verenigde Staten. De maatregel is bedoeld om het gebruik van Chinese schepen te ontmoedigen. De Amerikaanse president Donald Trump zegt bezorgd te zijn over de Amerikaanse afhankelijkheid van Chinese bouwers van zeeschepen.

9 uur geleden
Vooral kleinverbruiker gas profiteert van lagere energiebelasting

AMSTERDAM (ANP) - Huishoudens die veel stroom verbruiken en weinig gas, profiteren het meest van de belastingverlaging op energie die het kabinet presenteert in zijn voorjaarsnota. Maar wie veel gas verbruikt profiteert veel minder, waarschuwt prijsvergelijker Pricewise na een doorrekening. Tegenover een daling van de belasting op elektriciteit staat namelijk een hogere belasting op gas.

10 uur geleden
Regering VS kijkt of Fed-baas Powell ontslagen kan worden

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse regering onderzoekt of centralebankvoorzitter Jerome Powell ontslagen kan worden. Dit heeft Kevin Hassett, directeur van de nationale adviesraad voor Economische Zaken van het Witte Huis, vrijdag tegen journalisten gezegd.

10 uur geleden
Consumentenbond kritisch op dalende vergoeding bankhelpdeskfraude

AMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond reageert "teleurgesteld" op het gedaalde percentage van de schade die banken hebben vergoed aan slachtoffers van bankhelpdeskfraude. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) meldde eerder vrijdag dat banken in 2024 48 procent van de schade hebben vergoed. De Consumentenbond benadrukt dat dit percentage de afgelopen jaren "flink" is afgenomen.

11 uur geleden