Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke groei bedrijvigheid industrie eurozone in december

Flinke groei bedrijvigheid industrie eurozone in december

LONDEN (ANP) - De bedrijvigheid in de industrie van de eurozone heeft in december het hoogste niveau bereikt sinds mei 2018, waarmee verder herstel werd getoond van de coronacrisis. Dat meldde de Britse marktonderzoeker Markit op basis van zijn inkoopmanagersindex die de bedrijvigheid weerspiegelt.

Volgens Markit kwam de graadmeter uit op een definitieve stand van 55,2. Dat was 53,8 in november. De groei viel vorige maand wel iets minder sterk uit dan eerder gedacht, want bij een voorlopige raming werd een niveau van 55,5 gemeld door Markit. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. De graadmeter staat nu al zes maanden op rij boven de 50.

De sterkste groei kwam voor rekening van Duitsland. Ook in Nederland was een stevige vooruitgang te zien. Daarbij werd vooral geprofiteerd van een sterke export. In de industrie van Frankrijk, Italië en Spanje nam de bedrijvigheid eveneens toe, maar in een wat rustiger tempo.

Markit-hoofdeconoom Chris Williamson zegt in een toelichting dat de industrie in het eurogebied het jaar 2020 sterk heeft afgesloten. Volgens hem blijft de industrie de economie ondersteunen, nu de dienstensector wordt geraakt door de nieuwe lockdowns in veel Europese landen.

Meer uit Financieel

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

19 minuten geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

27 minuten geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

46 minuten geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

2 uur geleden
Beurzen Azië hard omlaag, olieprijzen hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.

2 uur geleden