Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flinke daling overslag Amsterdamse haven

Flinke daling overslag Amsterdamse haven

AMSTERDAM (ANP) - De overslag in de Amsterdamse haven is flink gedaald door de coronacrisis en door de energietransitie. Dat meldt het havenbedrijf van Amsterdam, Port of Amsterdam. In 2020 werd er 74,3 miljoen ton overgeslagen. Dat is 14 procent minder dan de 86,9 miljoen ton van het jaar ervoor. Met name de afname van de overslag in kolen zorgde voor de neergang.

Door de overstap op duurzamere energie daalde de overslag van kolen met ruim de helft, van ruim 15,6 miljoen ton in 2019 naar 7,5 miljoen ton in 2020. De daling kwam door de sluiting van de Hemwegcentrale in december 2019, de grotere beschikbaarheid aan duurzame energiebronnen en de lage gasprijs die kolen duurder maakte, aldus het havenbedrijf.

Door de coronacrisis stokte vanaf half maart de reisbewegingen, waardoor wereldwijd minder vraag was naar brandstoffen voor transport. De overslag van geraffineerde olieproducten zoals diesel en benzine daalde in 2020 met 7 procent naar 46,6 miljoen ton tegenover 50 miljoen ton in 2019. Ook daalde het goederentransport het afgelopen jaar. Vervoer van vrachtwagens via schepen daalde met bijna een kwart ten opzichte van 2019, containerlading daalde met 13 procent.

De totale overslag voor de havens in het Noordzeekanaal (Beverwijk, IJmuiden, Zaanstad en Amsterdam) was in 2020 ongeveer 91 miljoen ton. Het jaar ervoor was dat 105 miljoen ton. In IJmuiden daalde de overslag met 4 procent, in Beverwijk met ruim een kwart. In Zaanstad steeg de overslag juist licht.

Ook het aantal zeecruiseschepen daalde drastisch: van 117 in 2019 naar nul in de zomermaanden. Wel kwamen nog 195 riviercruiseschepen de Amsterdamse haven binnen toen de coronamaatregelen in de zomer tijdelijk versoepeld waren. Een jaar eerder waren er dat nog 2282.

Meer uit Financieel

Meer annuleringen bij langeafstandstreinen Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn had in de eerste helft van dit jaar vaker te maken met annuleringen van langeafstandstreinen. Volgens cijfers van het Duitse transportministerie was bij bijna 8 procent van de langeafstandsritten sprake van een gehele of gedeeltelijke annulering. Dat was nog 5 procent in dezelfde periode een jaar eerder.

44 minuten geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim failliet verklaard

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim is failliet verklaard door de rechtbank in Arnhem. Het bedrijf biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen geld terug te krijgen bij uitval van vluchten en vertragingen.

1 uur geleden
Onderzoek: stroomverbruik Chinese datacenters verviervoudigt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het stroomverbruik van Chinese datacenters zal naar verwachting tegen het einde van dit decennium verviervoudigen. Tegen die tijd zullen ze meer elektriciteit verbruiken dan Zuid-Korea momenteel in totaal doet, becijferde onderzoek- en adviesfirma Wood Mackenzie in een dinsdag verschenen rapport.

1 uur geleden
Langere wachttijd bij security Schiphol door actie beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Door de werkonderbrekingen van beveiligers op Schiphol is de wachttijd bij de security op de luchthaven dinsdagochtend in korte tijd stevig opgelopen. Maar volgens Schiphol was de impact niet zo groot als digitale borden bij de security deden vermoeden. Zo'n bord gaf tijdens de actie aan dat de wachttijd was opgelopen tot ongeveer een uur. Een woordvoerder van Schiphol stelt dat de werkelijke wachttijd gemiddeld zo'n twintig minuten bedroeg.

1 uur geleden
Bonden vrezen verlies van wel 140.000 banen bij Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/BELGA/RTR/BLOOMBERG) - De vakbondsvertegenwoordigers bij Volkswagen vrezen dat het banenverlies bij het Duitse autoconcern nog veel groter kan uitvallen dan tot nu werd gedacht. Mogelijk kan het verlies wel uitkomen op 140.000 arbeidsplaatsen. Volkswagen heeft vooralsnog plannen om 100.000 banen te schrappen om de kosten drastisch te verlagen.

2 uur geleden
Nieuwe nachttrein naar Denemarken en Zweden in de maak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - European Sleeper wil vanaf april 2028 met een nachttrein gaan rijden van Brussel en Amsterdam naar de Deense hoofdstad Kopenhagen en Malmö in Zweden. Daarmee zou er na jaren van afwezigheid weer een directe treinverbinding tussen de Benelux en Scandinavië komen.

3 uur geleden
Star Wars en Speed Champions jagen verkopen LEGO aan

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.

4 uur geleden