Flinke daling Duitse winkelverkopen in april
WIESBADEN (ANP) - De winkelverkopen in Duitsland zijn in april flink gedaald ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Duitse federale statistiekbureau daalde de detailhandelsomzet met 5,4 procent. Vanwege de hoge inflatie door de sterk gestegen prijzen van energie en levensmiddelen waren Duitsers voorzichtiger met het doen van boodschappen en andere aankopen.
De daling was veel sterker dan economen gemiddeld genomen hadden verwacht. Het statistiekbureau stelt dat bij de verkoop van levensmiddelen een daling op maandbasis was te zien van bijna 8 procent. Dat is de sterkste afname sinds het begin van de metingen in 1994. Maar ook in de non-food gingen de verkopen omlaag. Zo zagen schoenen-, kleding- en meubelwinkels en ook warenhuizen hun omzetten dalen.
Ten opzichte van een jaar eerder was er slechts een lichte daling van de winkelomzet. Een jaar geleden hadden veel Duitse winkeliers nog te maken met coronabeperkingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
8 uur geleden