Flinke daling Duitse winkelverkopen in april
WIESBADEN (ANP) - De winkelverkopen in Duitsland zijn in april flink gedaald ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Duitse federale statistiekbureau daalde de detailhandelsomzet met 5,4 procent. Vanwege de hoge inflatie door de sterk gestegen prijzen van energie en levensmiddelen waren Duitsers voorzichtiger met het doen van boodschappen en andere aankopen.
De daling was veel sterker dan economen gemiddeld genomen hadden verwacht. Het statistiekbureau stelt dat bij de verkoop van levensmiddelen een daling op maandbasis was te zien van bijna 8 procent. Dat is de sterkste afname sinds het begin van de metingen in 1994. Maar ook in de non-food gingen de verkopen omlaag. Zo zagen schoenen-, kleding- en meubelwinkels en ook warenhuizen hun omzetten dalen.
Ten opzichte van een jaar eerder was er slechts een lichte daling van de winkelomzet. Een jaar geleden hadden veel Duitse winkeliers nog te maken met coronabeperkingen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
15 uur geleden