Flink verlies voor Japanse beurs door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio zakte woensdag tot het laagste niveau in zes maanden tijd. Een recordaantal nieuwe coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad en de lagere slotstanden op Wall Street zorgden voor een negatieve stemming bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die later op de dag naar buiten komen.
De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 1,4 procent lager op 27.581,66 punten. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Japanse hoofdindex, zakte bijna 5 procent door de aanhoudende zorgen over de strengere aanpak van de Chinese techbedrijven door Peking. Mitsubishi Motors behoorde tot de sterkste stijgers met een koerssprong van bijna 8 procent. De Japanse autofabrikant verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook fietsonderdelenmaker Shimano schroefde zijn winstverwachting op en werd beloond met een koerswinst van 4 procent.
De Japanse toeleveranciers van Apple lieten verliezen zien in een reactie op de kwartaalresultaten van het Amerikaanse technologieconcern. De iPhone-maker boekte fors meer winst maar ziet de omzetgroei mogelijk vertragen in de komende kwartalen door het wereldwijde chiptekort. Het Japanse Murata Manufacturing verloor 1 procent en Ibiden zakte 3 procent. In Taiwan daalde Apple-toeleverancier Hon Hai Precision Industry, ook bekend als Foxconn, 0,9 procent. De Zuid-Koreaanse schermenmaker LG Display won daarentegen 0,9 procent in Seoul.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De hoofdindex in Hongkong raakte in de afgelopen twee handelsdagen meer dan 8 procent kwijt door de zware koersverliezen in de Chinese technologiesector. Tencent zette de daling voort en zakte 3,5 procent door de vrees voor een grotere overheidsbemoeienis en meer regelgeving voor de grote Chinese techconcerns. De beurs in Shanghai verloor 1 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,5 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.
3 uur geleden