Flink verlies voor Japanse beurs door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio zakte woensdag tot het laagste niveau in zes maanden tijd. Een recordaantal nieuwe coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad en de lagere slotstanden op Wall Street zorgden voor een negatieve stemming bij beleggers. Daarnaast werd uitgekeken naar de uitkomsten van de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die later op de dag naar buiten komen.
De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 1,4 procent lager op 27.581,66 punten. Techinvesteerder SoftBank, een zwaargewicht in de Japanse hoofdindex, zakte bijna 5 procent door de aanhoudende zorgen over de strengere aanpak van de Chinese techbedrijven door Peking. Mitsubishi Motors behoorde tot de sterkste stijgers met een koerssprong van bijna 8 procent. De Japanse autofabrikant verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook fietsonderdelenmaker Shimano schroefde zijn winstverwachting op en werd beloond met een koerswinst van 4 procent.
De Japanse toeleveranciers van Apple lieten verliezen zien in een reactie op de kwartaalresultaten van het Amerikaanse technologieconcern. De iPhone-maker boekte fors meer winst maar ziet de omzetgroei mogelijk vertragen in de komende kwartalen door het wereldwijde chiptekort. Het Japanse Murata Manufacturing verloor 1 procent en Ibiden zakte 3 procent. In Taiwan daalde Apple-toeleverancier Hon Hai Precision Industry, ook bekend als Foxconn, 0,9 procent. De Zuid-Koreaanse schermenmaker LG Display won daarentegen 0,9 procent in Seoul.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent in de min. De hoofdindex in Hongkong raakte in de afgelopen twee handelsdagen meer dan 8 procent kwijt door de zware koersverliezen in de Chinese technologiesector. Tencent zette de daling voort en zakte 3,5 procent door de vrees voor een grotere overheidsbemoeienis en meer regelgeving voor de grote Chinese techconcerns. De beurs in Shanghai verloor 1 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,5 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Logius, de beheerder van identiteitsverificatiesysteem DigiD, vindt zorgen over een mogelijke Amerikaanse overname onterecht. Volgens het overheidsagentschap is en blijft DigiD Nederlands, ook wanneer clouddienstenleverancier Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het water uit de kraan wordt voor veel Nederlanders duurder in 2026. Meerdere drinkwaterbedrijven hebben hun tarieven voor volgend jaar bekendgemaakt. Ze verhogen de prijs voor het verbruik, en vaak ook de vaste prijs die klanten betalen voor hun wateraansluiting. Het extra geld zeggen ze nodig te hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen verbruik, klimaatverandering en vervuiling.
35 minuten geledenHANGZHOU (ANP) - De Chinese webwinkel AliExpress heeft een verkoper van op kinderen lijkende sekspoppen van zijn platform verbannen na een onderzoek door Reuters. Het persbureau wees eerder deze maand op vier advertenties van poppen die in Europa en de Verenigde Staten te koop werden aangeboden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De derde en laatste dag van een stakingsactie in België is voelbaar in het openbaar vervoer, op luchthaven Brussels Airport en in de haven van Gent. In het Gentse havengebied staan stakers op bruggen en rotondes, wat hinder oplevert voor het scheeps- en autoverkeer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.
4 uur geleden