Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, ging vrijdag fors omlaag op de aandelenbeurzen in New York die ook met stevige minnen zijn gesloten. De bank kwam met kwartaalcijfers, net als de grote branchegenoten Citigroup en Wells Fargo. Die banken lieten eveneens koersverliezen zien.

Het aandeel JPMorgan Chase eindigde 6,5 procent lager. Topman Jamie Dimon waarschuwde namelijk dat de positieve impact van de hoge rente op de winstgevendheid in de toekomst gaat afnemen. Banken profiteren van de hoge rente doordat ze meer geld vragen voor leningen dan ze aan rente uitkeren op spaarrekeningen, maar bij een renteverlaging van de Amerikaanse centrale bank zal dat minder worden.

Wells Fargo en Citigroup zakten tot 1,7 procent. Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America, die volgende week resultaten publiceren, werden tot 2 procent lager gezet.

Onrust Midden-Oosten

De algehele stemming op Wall Street was ook negatief door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Iran zou volgens inlichtingendiensten binnen 48 uur een directe aanval op Israëlisch grondgebied willen uitvoeren. Israël heeft al gezegd terug te zullen slaan.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een koersverlies van 1,2 procent op 37.983,24 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 5123,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 16.175,09 punten.

Stijging olieprijzen

Door de onrust in het Midden-Oosten gingen de olieprijzen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 85,50 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,22 dollar per vat. Daar hadden luchtvaartmaatschappijen last van omdat daardoor de kerosinekosten stijgen. Zo verloren American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines tot 3,5 procent.

Apple klom 0,9 procent. Het aandeel won een dag eerder al ruim 4 procent en boekte daarmee de grootste koerswinst sinds mei 2023. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat het techconcern de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Dollarkoers

De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0648 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.

Meer uit Financieel

Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen.

35 minuten geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

45 minuten geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

58 minuten geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

2 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

14 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

15 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

15 uur geleden