Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, ging vrijdag fors omlaag op de aandelenbeurzen in New York die ook met stevige minnen zijn gesloten. De bank kwam met kwartaalcijfers, net als de grote branchegenoten Citigroup en Wells Fargo. Die banken lieten eveneens koersverliezen zien.

Het aandeel JPMorgan Chase eindigde 6,5 procent lager. Topman Jamie Dimon waarschuwde namelijk dat de positieve impact van de hoge rente op de winstgevendheid in de toekomst gaat afnemen. Banken profiteren van de hoge rente doordat ze meer geld vragen voor leningen dan ze aan rente uitkeren op spaarrekeningen, maar bij een renteverlaging van de Amerikaanse centrale bank zal dat minder worden.

Wells Fargo en Citigroup zakten tot 1,7 procent. Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America, die volgende week resultaten publiceren, werden tot 2 procent lager gezet.

Onrust Midden-Oosten

De algehele stemming op Wall Street was ook negatief door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Iran zou volgens inlichtingendiensten binnen 48 uur een directe aanval op Israëlisch grondgebied willen uitvoeren. Israël heeft al gezegd terug te zullen slaan.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een koersverlies van 1,2 procent op 37.983,24 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 5123,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 16.175,09 punten.

Stijging olieprijzen

Door de onrust in het Midden-Oosten gingen de olieprijzen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 85,50 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,22 dollar per vat. Daar hadden luchtvaartmaatschappijen last van omdat daardoor de kerosinekosten stijgen. Zo verloren American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines tot 3,5 procent.

Apple klom 0,9 procent. Het aandeel won een dag eerder al ruim 4 procent en boekte daarmee de grootste koerswinst sinds mei 2023. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat het techconcern de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Dollarkoers

De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0648 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

3 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

3 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

4 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

5 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

7 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

16 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

16 uur geleden