Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, ging vrijdag fors omlaag op de aandelenbeurzen in New York die ook met stevige minnen zijn gesloten. De bank kwam met kwartaalcijfers, net als de grote branchegenoten Citigroup en Wells Fargo. Die banken lieten eveneens koersverliezen zien.

Het aandeel JPMorgan Chase eindigde 6,5 procent lager. Topman Jamie Dimon waarschuwde namelijk dat de positieve impact van de hoge rente op de winstgevendheid in de toekomst gaat afnemen. Banken profiteren van de hoge rente doordat ze meer geld vragen voor leningen dan ze aan rente uitkeren op spaarrekeningen, maar bij een renteverlaging van de Amerikaanse centrale bank zal dat minder worden.

Wells Fargo en Citigroup zakten tot 1,7 procent. Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America, die volgende week resultaten publiceren, werden tot 2 procent lager gezet.

Onrust Midden-Oosten

De algehele stemming op Wall Street was ook negatief door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Iran zou volgens inlichtingendiensten binnen 48 uur een directe aanval op Israëlisch grondgebied willen uitvoeren. Israël heeft al gezegd terug te zullen slaan.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een koersverlies van 1,2 procent op 37.983,24 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 5123,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 16.175,09 punten.

Stijging olieprijzen

Door de onrust in het Midden-Oosten gingen de olieprijzen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 85,50 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,22 dollar per vat. Daar hadden luchtvaartmaatschappijen last van omdat daardoor de kerosinekosten stijgen. Zo verloren American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines tot 3,5 procent.

Apple klom 0,9 procent. Het aandeel won een dag eerder al ruim 4 procent en boekte daarmee de grootste koerswinst sinds mei 2023. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat het techconcern de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.

Dollarkoers

De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0648 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.

Meer uit Financieel

IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

17 minuten geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

52 minuten geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

2 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

5 uur geleden
Kappers werken steeds vaker als zelfstandig ondernemer

DEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.

6 uur geleden