Flink verlies grote bank JPMorgan Chase op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, ging vrijdag fors omlaag op de aandelenbeurzen in New York die ook met stevige minnen zijn gesloten. De bank kwam met kwartaalcijfers, net als de grote branchegenoten Citigroup en Wells Fargo. Die banken lieten eveneens koersverliezen zien.
Het aandeel JPMorgan Chase eindigde 6,5 procent lager. Topman Jamie Dimon waarschuwde namelijk dat de positieve impact van de hoge rente op de winstgevendheid in de toekomst gaat afnemen. Banken profiteren van de hoge rente doordat ze meer geld vragen voor leningen dan ze aan rente uitkeren op spaarrekeningen, maar bij een renteverlaging van de Amerikaanse centrale bank zal dat minder worden.
Wells Fargo en Citigroup zakten tot 1,7 procent. Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America, die volgende week resultaten publiceren, werden tot 2 procent lager gezet.
Onrust Midden-Oosten
De algehele stemming op Wall Street was ook negatief door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Iran zou volgens inlichtingendiensten binnen 48 uur een directe aanval op Israëlisch grondgebied willen uitvoeren. Israël heeft al gezegd terug te zullen slaan.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot een koersverlies van 1,2 procent op 37.983,24 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 5123,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,6 procent tot 16.175,09 punten.
Stijging olieprijzen
Door de onrust in het Midden-Oosten gingen de olieprijzen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 85,50 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 90,22 dollar per vat. Daar hadden luchtvaartmaatschappijen last van omdat daardoor de kerosinekosten stijgen. Zo verloren American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines tot 3,5 procent.
Apple klom 0,9 procent. Het aandeel won een dag eerder al ruim 4 procent en boekte daarmee de grootste koerswinst sinds mei 2023. Beleggers reageerden positief op het nieuws dat het techconcern de verkoop van zijn Mac-computers wil opvoeren door deze uit te rusten met nieuwe processoren voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie.
Dollarkoers
De euro was 1,0644 dollar waard, tegen 1,0648 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
13 uur geleden