Flink meer winst Amazon, mede door groei clouddiensten
SEATTLE (ANP) - Webwinkel en technologieconcern Amazon heeft in de afgelopen periode een flink hogere winst geboekt dan een jaar eerder. Ook de omzet nam toe. Dat maakte Amazon bekend na het slot van de beurshandel in New York. Amazon bleef onder meer profiteren van groei bij de clouddiensten.
De nettowinst bedroeg in het tweede kwartaal 18,2 miljard dollar, tegen 13,5 miljard dollar een jaar eerder. De omzet nam met 13 procent toe tot 167,7 miljard dollar. Bij de cloudtak Amazon Web Services (AWS) steeg de omzet met 18 procent tot 30,9 miljard dollar. AWS is 's werelds grootste aanbieder van clouddiensten.
Amazon zag ook de e-commerceverkopen toenemen. Het bedrijf uit Seattle verwacht voor het lopende kwartaal een omzet tussen de 174 miljard en 179,5 miljard dollar.
Onlangs werd nog bekend dat Amazon banen gaat schrappen bij de clouddiensten vanwege de gestegen kosten voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Volgens persbureau Reuters gaat het om honderden arbeidsplaatsen. Amazon-topman Andy Jassy zei in juni nog dat hij verwacht dat het personeelsbestand van het bedrijf de komende jaren zal inkrimpen omdat steeds meer taken worden overgenomen door AI.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Virgin Trains, het spoorwegbedrijf van de Britse miljardair Richard Branson, heeft van de Britse spoorwegautoriteit ORR toestemming gekregen om maximaal twintig nieuwe dagelijkse retourritten te verzorgen tussen Londen, Parijs, Brussel en Amsterdam. Het Office of Rail and Road (ORR) stelt met de goedkeuring de concurrentie op de internationale spoormarkt te willen vergroten.
9 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spaanse werknemers van vliegtuigbouwer Airbus gaan vanaf 24 augustus opnieuw staken in een arbeidsconflict. Dat meldt de krant El Confidencial op basis van bronnen bij het bedrijf. In juli was er ook al een staking bij Airbus in Spanje. Daardoor waren er volgens de krant productieverstoringen voor de A320, A330 en A350, evenals verstoringen bij onderhoudsdiensten van gevechtsvliegtuigen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Vooral de chipbedrijven lieten herstel zien na de koersverliezen op vrijdag. ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,7 procent en waren daarmee de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdbedrijven.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse bouwsector heeft steeds meer last van de historisch lage waterstanden van de Rijn en andere rivieren. "Het vervoer over water wordt steeds moeizamer", heeft Thomas Reimann, voorzitter van een werkgeversorganisatie voor aannemers in Hessen, gezegd tegen het Duitse persbureau dpa. Ook in Nederland ondervindt de bouw hinder.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse premier Sébastien Lecornu houdt maandag crisisoverleg over de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt door het ministerie van Financiën. Volgens het kantoor van Lecornu vindt het overleg op ministerieel niveau plaats. Er wordt strafrechtelijk onderzoek gedaan naar de diefstal van gegevens van honderdduizenden Franse belastingbetalers.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De scheepvaart door de Straat van Hormuz is afgelopen weekend wat afgenomen, zo blijkt uit cijfers van datadienst Kpler. Schippers lijken afwachtender te zijn na meerdere aanvallen op tankers en door de vastgelopen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse economie is in het tweede kwartaal minder hard gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product nam met 0,3 procent toe tegenover de eerste drie maanden van het jaar, maakte de Japanse overheid maandag bekend. Economen hadden gerekend op een groei van 0,5 procent.
6 uur geleden