Flink meer starters in de horecasector
UTRECHT (ANP) - Het aantal startende ondernemers in de horeca is in oktober flink toegenomen door de versoepeling van de coronamaatregelen en de grote vraag naar personeel in de horecasector. Dat meldde de Kamer van Koophandel (KVK) in zijn maandelijkse trendrapportage.
Volgens de KVK nam het aantal starters in de horeca vorige maand met 43 procent toe naar 1012 in vergelijking met vorig jaar. De stijging is vooral goed te zien bij restaurants en cafetaria’s (892 starters). Binnen deze branche valt ook de eventcatering op, waaronder veel zelfstandig werkende koks, kelners en barista's zijn ingeschreven. Door het personeelstekort is er grote vraag naar deze mensen.
In de detailhandel waren juist veel stoppers te zien, aldus de KVK. Het gaat daarbij met name om internetwinkels. In oktober zijn er 1036 webshops gestopt. Hier was eerder tijdens de coronapandemie nog sterke groei te zien.
Verder merkt de KVK op dat het aantal faillissementen zeer laag blijft. Dit heeft vermoedelijk te maken met de regelingen vanuit het kabinet om ondernemers door de crisis te helpen. Inmiddels is de massale coronasteun wel gestopt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
47 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
6 uur geleden