Flink meer starters in de horecasector
UTRECHT (ANP) - Het aantal startende ondernemers in de horeca is in oktober flink toegenomen door de versoepeling van de coronamaatregelen en de grote vraag naar personeel in de horecasector. Dat meldde de Kamer van Koophandel (KVK) in zijn maandelijkse trendrapportage.
Volgens de KVK nam het aantal starters in de horeca vorige maand met 43 procent toe naar 1012 in vergelijking met vorig jaar. De stijging is vooral goed te zien bij restaurants en cafetaria’s (892 starters). Binnen deze branche valt ook de eventcatering op, waaronder veel zelfstandig werkende koks, kelners en barista's zijn ingeschreven. Door het personeelstekort is er grote vraag naar deze mensen.
In de detailhandel waren juist veel stoppers te zien, aldus de KVK. Het gaat daarbij met name om internetwinkels. In oktober zijn er 1036 webshops gestopt. Hier was eerder tijdens de coronapandemie nog sterke groei te zien.
Verder merkt de KVK op dat het aantal faillissementen zeer laag blijft. Dit heeft vermoedelijk te maken met de regelingen vanuit het kabinet om ondernemers door de crisis te helpen. Inmiddels is de massale coronasteun wel gestopt.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
3 uur geleden