Flink meer omzet voor bouwbedrijf Ballast Nedam
NIEUWEGEIN (ANP) - Bouwbedrijf Ballast Nedam had in 2022 een flink hogere omzet. Volgens de onderneming uit Nieuwegein was het vooral een goed jaar voor de internationale tak met projecten in onder meer Luxemburg, Guinee en Sri Lanka. Ook werd verder gewerkt aan windmolenparken op zee.
De omzet steeg vorig jaar met 37 procent tot meer dan 1,4 miljard euro. Het bedrijfsresultaat klom naar ruim 54 miljoen euro, van bijna 43 miljoen euro in 2021. De orderportefeuille stond op 1,4 miljard euro. Dat is wel wat minder dan de 1,7 miljard euro een jaar eerder.
Ballast Nedam is eigendom van het Turkse Rönesans Holding. In een toelichting stelt topman Kemal Sağlam dat de organisatie van Ballast Nedam het afgelopen jaar is verstevigd "door de nadruk te leggen op risicomanagement, kwaliteit en winstgevendheid zodat we optimale waarde kunnen toevoegen voor onze stakeholders".
Verder heeft Ballast Nedam vorig jaar meer stappen gezet om de duurzame ambities te realiseren, aldus het cijferbericht. Naar eigen zeggen werd de CO2-uitstoot van de bedrijfsactiviteiten in 2022 met 42,2 procent gereduceerd ten opzichte van het basisjaar 2019.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
16 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden