Flink meer omzet easyJet, ziet vraag richting zomer groeien
LUTON (ANP) - EasyJet ziet de vraag naar zijn vliegreizen en vakanties nog altijd toenemen. Die trend leidt naar verwachting tot een omzetstijging van 22 procent over de afgelopen zes maanden van het gebroken boekjaar van de luchtvaartmaatschappij. Dat meldt easyJet in een tussentijdse handelsupdate. De luchtvaartmaatschappij, die ook vakanties aanbiedt, ziet het aantal boekingen voor deze zomer sterker stijgen dan in 2023.
De totale omzet voor easyJet over de maanden oktober tot en met maart komt naar verwachting uit op bijna 3,3 miljard pond, omgerekend bijna 3,9 miljard euro. Het leeuwendeel daarvan, ruim 2 miljard pond, was afkomstig uit de verkoop van vliegtickets. De opbrengsten uit de verkoop van vakanties steeg maar liefst met 79 procent tot 310 miljoen pond. De overige omzet kwam bijvoorbeeld uit bagagetoeslagen en de verkoop van artikelen aan boord. De definitieve financiële resultaten over de afgelopen zes maanden worden op 16 mei bekendgemaakt.
"De waarde die consumenten hechten aan reizen in combinatie met de vertrouwdheid van easyJet als merk, hebben gezorgd voor een sterke vraag naar onze vluchten en vakanties", legt topman Johan Lundgren van easyJet uit. "We zijn operationeel klaar voor een zomerseizoen waarin we verwachten dat easyJet een van de snelst groeiende luchtvaartmaatschappijen in Europa zal zijn."
Pauze van vluchten
EasyJet heeft gedurende de afgelopen zes maanden vluchten richting Israël en Jordanië opgeschort na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober vorig jaar. De tijdelijke pauze van vluchten, maar ook een korte periode waarin de vraag naar reizen richting Egypte afnam, hebben geleid tot een kostenpost van 40 miljoen pond. Deze week maakte de luchtvaartmaatschappij nog bekend alle vluchten richting Israël op te schorten tot 27 oktober.
De capaciteit die daardoor beschikbaar komt, zet de luchtvaartmaatschappij in op andere routes, bijvoorbeeld richting bestemmingen als Mallorca en Malaga, legt Lundgren uit. Volgens hem zijn dat bestemmingen waar veel vraag naar is. "In aanloop naar de zomer kunnen we vluchten nog verplaatsen, daarom hebben we de beslissing genomen dit nu te doen", aldus de topman.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
7 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
8 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
10 uur geleden