Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink meer omzet easyJet, ziet vraag richting zomer groeien

Flink meer omzet easyJet, ziet vraag richting zomer groeien

LUTON (ANP) - EasyJet ziet de vraag naar zijn vliegreizen en vakanties nog altijd toenemen. Die trend leidt naar verwachting tot een omzetstijging van 22 procent over de afgelopen zes maanden van het gebroken boekjaar van de luchtvaartmaatschappij. Dat meldt easyJet in een tussentijdse handelsupdate. De luchtvaartmaatschappij, die ook vakanties aanbiedt, ziet het aantal boekingen voor deze zomer sterker stijgen dan in 2023.

De totale omzet voor easyJet over de maanden oktober tot en met maart komt naar verwachting uit op bijna 3,3 miljard pond, omgerekend bijna 3,9 miljard euro. Het leeuwendeel daarvan, ruim 2 miljard pond, was afkomstig uit de verkoop van vliegtickets. De opbrengsten uit de verkoop van vakanties steeg maar liefst met 79 procent tot 310 miljoen pond. De overige omzet kwam bijvoorbeeld uit bagagetoeslagen en de verkoop van artikelen aan boord. De definitieve financiële resultaten over de afgelopen zes maanden worden op 16 mei bekendgemaakt.

"De waarde die consumenten hechten aan reizen in combinatie met de vertrouwdheid van easyJet als merk, hebben gezorgd voor een sterke vraag naar onze vluchten en vakanties", legt topman Johan Lundgren van easyJet uit. "We zijn operationeel klaar voor een zomerseizoen waarin we verwachten dat easyJet een van de snelst groeiende luchtvaartmaatschappijen in Europa zal zijn."

Pauze van vluchten

EasyJet heeft gedurende de afgelopen zes maanden vluchten richting Israël en Jordanië opgeschort na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas in oktober vorig jaar. De tijdelijke pauze van vluchten, maar ook een korte periode waarin de vraag naar reizen richting Egypte afnam, hebben geleid tot een kostenpost van 40 miljoen pond. Deze week maakte de luchtvaartmaatschappij nog bekend alle vluchten richting Israël op te schorten tot 27 oktober.

De capaciteit die daardoor beschikbaar komt, zet de luchtvaartmaatschappij in op andere routes, bijvoorbeeld richting bestemmingen als Mallorca en Malaga, legt Lundgren uit. Volgens hem zijn dat bestemmingen waar veel vraag naar is. "In aanloop naar de zomer kunnen we vluchten nog verplaatsen, daarom hebben we de beslissing genomen dit nu te doen", aldus de topman.

Meer uit Financieel

Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

13 minuten geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

1 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

3 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

5 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

5 uur geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

5 uur geleden