Flink meer loon voor werknemers van afvalbedrijven
DEN HAAG (ANP) - De lonen van vuilophalers, chauffeurs op veegmachines of mensen die in de milieustraten werken gaan flink omhoog, meldt vakbond FNV. Bonden en werkgevers hebben daarover een principeakkoord bereikt. De leden moeten nog wel instemmen met de nieuwe cao.
Mensen die werken bij onder andere afvalverbranders, servicebedrijven en afvalinzamelaars krijgen er in twee jaar tijd ruim 7,25 procent bij. De nieuwe cao Grondstoffen, Energie & Omgeving (GEO), waar zo'n 7000 mensen onder vallen, loopt tot en met eind maart 2024.
Voor jongeren tot twintig jaar verdwijnen de loonschalen. Zij krijgen betaald naar werk en niet meer naar leeftijd, aldus de bond. Ook verdwijnen de onderste loonschalen. Er zijn ook afspraken gemaakt over onder meer het in vaste dienst nemen van vierhonderd uitzendkrachten, het verlagen van de werkdruk en rouwverlof.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden