Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink meer inbraken tijdens carnaval

Flink meer inbraken tijdens carnaval

TILBURG (ANP) - In het zuiden van het land vieren dezer dagen niet alleen carnavalsgangers feest, maar ook inbrekers. In de grootste carnavalssteden neemt het aantal inbraken met gemiddeld 72 procent toe ten opzichte van de dagen ervoor, meldt verzekeraar Interpolis.

In Maastricht en Breda is het inbraakrisico tijdens carnaval volgens Interpolis het grootst. De gemiddelde stijging in de carnavalsperiode in de jaren 2014 tot en met 2019 bedraagt voor Maastricht 249 procent. Voor Breda is dit 153 procent, in Eindhoven 128 procent en in Venlo 61 procent.

De verzekeraar adviseert carnavalsgangers een aantal simpele maatregelen te nemen. Zo zouden feestvierders het beste hun auto voor de deur of op de oprit kunnen laten staan. "Pak de fiets of laat je thuisbrengen met een taxi. Een typische win-winsituatie. Zo kun jij een biertje drinken en lijkt het net alsof je thuis bent." Ook wordt geadviseerd de verlichting aan te laten, zowel beneden als boven. Buitenverlichting met een sensor bij de voor- of achterdeur is ook een goed idee, aldus Interpolis. "Inbrekers werken niet graag in het zicht."

Meer uit Binnenland

Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

46 minuten geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
NL-Alert verstuurd om brand Leeuwarden met veel rookontwikkeling

LEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.

2 uur geleden
Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

17 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

17 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

18 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

18 uur geleden