Flink meer fraudemeldingen in 2023, met name via WhatsApp en sms
DEN HAAG (ANP) - Het aantal fraudemeldingen is vorig jaar flink gestegen, komt naar voren uit cijfers van de Fraudehelpdesk. In totaal ging het om ruim 57.000 meldingen, tegen meer dan 51.000 een jaar eerder. Mensen deden vooral vaker melding van valse sms'jes, waar ook WhatsAppberichten onder vallen.
Dat ging om in totaal bijna 16.000 meldingen, tegen ruim 4000 een jaar eerder. De Fraudehelpdesk heeft het dan bijvoorbeeld over het bekende berichtje van een familielid dat om geld vraagt. Ook ontving het fraudeloket veel meldingen van zogeheten phishing-sms'jes. Daar staan valse betaalverzoeken in die zogenaamd worden gedaan door de bank, de Belastingdienst of het Centraal Justitieel Incassobureau.
De meeste financiële schade leden gedupeerden van beleggingsfraude, waarbij mensen bijvoorbeeld verleid worden te investeren in waardeloze of nepaandelen. Dat ging in 2023 om meer dan 20 miljoen euro, tegen bijna 15 miljoen euro een jaar eerder. Beleggingsfraude is nog altijd goed voor het grootste deel van de totale financiële schade als gevolg van fraude. Het totale schadebedrag lag vorig jaar ruim een miljoen euro hoger dan in 2022, op meer dan 44 miljoen euro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jitse Groen treedt per 1 januari af als topman van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway. Groen richtte het bedrijf in 2000 op.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De neergang in de Duitse industrie begint structurele vormen aan te nemen en de regering doet te weinig om die industriële malaise tegen te gaan. Dat meldt de invloedrijke lobbygroep BDI die voor dit jaar opnieuw krimp verwacht van de industriële productie in Duitsland, wat dan het vierde jaar op rij zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
3 uur geleden