
Flink meer biologische boeren in Duitsland
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het aantal biologische boeren in Duitsland is in de afgelopen tien jaar sterk toegenomen. Inmiddels zijn zij goed voor 10 procent van het totaal aantal boeren in het land. Dat meldde het Duitse federale statistiekbureau.
Vorig jaar waren er iets minder dan 26.100 biologische boerenbedrijven in Duitsland. Dat is een stijging van 58 procent in vergelijking met 2010, toen nog 6 procent van alle boeren biologisch was, aldus het statistiekbureau. Meer dan de helft van de biologische boeren is te vinden in de zuidelijke deelstaten Beieren en Baden-Württemberg.
Het totale areaal met biologische landbouw in Duitsland bedroeg vorig jaar 1,6 miljoen hectare, een toename van 69 procent vergeleken met tien jaar eerder. De biologische landbouwoppervlakte is goed voor 9,6 procent van het totale landbouwareaal.
Het totaal aantal boerenbedrijven in Duitsland was vorig jaar 262.800, een daling van 12 procent ten opzichte van 2010. Volgens het statistiekbureau zet de trend van minder, maar wel grotere boerenbedrijven in Duitsland door.
In Nederland zijn 1826 boerenbedrijven biologisch. Dat is bijna 4 procent van alle boerenbedrijven, aldus cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich donderdag uitgesproken tegen vermeende Amerikaans-Russische plannen om de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 alsnog in gebruik te nemen. "Nord Stream 2 heeft momenteel geen exploitatievergunning, en dat zal naar verwachting niet veranderen", zo werd Merz geciteerd door weekblad Die Zeit.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms hoorde donderdag bij de verliezers op Wall Street na een bericht dat het socialemediabedrijf de lancering van een belangrijk kunstmatige intelligentie-model uitstelt. Verder was cryptobeurs Coinbase een stevige verliezer na nieuws over een hack en een onderzoek van beurswaakhond SEC.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische consumentenorganisatie Testaankoop spant een rechtszaak aan tegen Ryanair om vermeende misleidende praktijken bij het boekingsproces. Volgens Testaankoop worden de rechten van consumenten geschonden omdat Ryanair geld vraagt voor het meenemen van handbagage.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan het opstellen van speciale normen om het waterverbruik in datacenters te beperken. Dat is een van de manieren waarmee Brussel wil voorkomen dat er komende decennia watertekorten ontstaan, meldt persbureau Bloomberg dat een conceptdocument heeft ingezien.
6 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij Apple-topman Tim Cook heeft gevraagd te stoppen met het bouwen van fabrieken in India voor apparaten bestemd voor de VS. Hij dringt er bij de iPhone-maker op aan om de productie in de Verenigde Staten op te voeren nu het bedrijf zich van China afwendt.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Cryptobeurs Coinbase wordt gechanteerd door hackers die gevoelige klantgegevens hebben gestolen. Ze eisen 20 miljoen dollar. Coinbase zegt het losgeld niet te zullen betalen en schat dat het incident het Amerikaanse bedrijf tot 400 miljoen dollar kan kosten om op te lossen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven maken zich zorgen over de leveringszekerheid van elektriciteit. Ze vrezen dat de situatie nog ernstiger is dan netbeheerder TenneT donderdag in een rapport schetste. "Op basis van de TenneT-monitor en wat wij horen van leden verwachten we dat de situatie al veel eerder dan 2030 zeer kwetsbaar wordt als we nu niet in actie komen", zegt Deltalinqs, de ondernemersorganisatie voor de bedrijven in de haven.
8 uur geleden