Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink meer asielaanvragen in Europese Unie

Flink meer asielaanvragen in Europese Unie

LUXEMBURG (ANP) - Het aantal mensen dat voor het eerst asiel heeft aangevraagd in de Europese Unie is afgelopen jaar sterk toegenomen. Het Europese statistiekbureau Eurostat telde in 2022 881.000 verzoeken, 64 procent meer dan een jaar daarvoor. Tijdens de coronacrisis nam het aantal aanvragen af, maar ook in de jaren daarvoor waren het er minder dan afgelopen jaar.

In 2019 waren er bijvoorbeeld 631.000 asielzoekers die hun toevlucht zochten in de EU. Door de burgeroorlog in Syrië piekte het aantal asielaanvragen in 2015 en 2016. Toen vroegen meer dan een miljoen mensen per jaar asiel aan.

Ook dit jaar zijn nog de meeste aanvragen afkomstig van Syriërs, gevolgd door Afghanen. Vluchtelingen uit Oekraïne hoeven geen asiel aan te vragen dankzij een aparte regeling en zijn dus niet opgenomen in de cijfers.

Het populairste land om naar toe te gaan is voor de migranten nog steeds Duitsland. Dat land is goed voor een kwart van alle asielaanvragen in de EU. In Nederland deden in 2022 volgens Eurostat ruim 35.000 mensen een aanvraag. Per hoofd van de bevolking is dat ongeveer gelijk aan het Europees gemiddelde.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

2 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

3 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

3 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

4 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

4 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

5 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

6 uur geleden