Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flink kwartaalverlies voor autoconcern Ford

Flink kwartaalverlies voor autoconcern Ford

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse autoconcern Ford Motor heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar een verlies geleden van 1,7 miljard dollar, door een miljardenlast voor pensioenverplichtingen. Dat bleek uit cijfers die dinsdag na het slot van de handel in New York werden gepubliceerd. In de handel nabeurs op Wall Street kreeg Ford een flinke tik voor de kiezen.

Een jaar eerder verscheen een min onder de streep van 100 miljoen dollar. De omzet bedroeg 39,7 miljard dollar tegen 42 miljard dollar een jaar eerder. Ford had onder meer te kampen met zwakkere verkopen in China.

Over heel 2019 werd een winst behaald van 47 miljoen dollar, terwijl dit in het voorgaande jaar nog 3,7 miljard dollar was. De winstverwachting voor dit jaar viel analisten ook tegen. Het aandeel Ford kelderde wel 10 procent.

Meer uit Financieel

Forse stijging phishing rond boekingssites, ziet Fraudehelpdesk

APELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.

5 uur geleden
Waarde bitcoin zakt na banenrapport VS onder de 80.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.

6 uur geleden
Rechter VS handhaaft verbod AI-naaktbeelden ondanks verzet Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.

12 uur geleden
Maker Tetris boos over migrantengame Donald Trump

LAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.

12 uur geleden
Leasebranche: versnelde overstap stekkerauto's om dure brandstof

BUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.

13 uur geleden
Rode cijfers op beurzen New York na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.

23 uur geleden
Trump laat rundveehouders eigen vlees verwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.

1 dag geleden