'Flick tekent contract voor 3 jaar als bondscoach van Duitsland'
MÜNCHEN (ANP) - Hansi Flick, de afzwaaiende trainer van Bayern München, gaat na de zomer definitief als bondscoach van Duitsland aan de slag. Volgens de Duitse krant Abendzeitung München is de deal rond en tekent de 56-jarige coach een contract voor drie jaar, tot en met het EK van 2024 dat in Duitsland plaatsvindt.
De huidige bondscoach Joachim Löw stapt na het komende EK op. Sinds hij op 9 maart zijn naderende afscheid bekendmaakte, is Flick nadrukkelijk in beeld als opvolger. Hij was tussen 2006 en 2014 al werkzaam als assistent van Löw bij de Mannschaft. In november 2019 trad Flick aan als hoofdcoach van Bayern, waarmee hij twee titels, een beker, de Champions League en het WK voor clubs won.
Flick had bij Bayern München een contract tot medio 2023. Bijna een maand geleden kondigde hij echter eenzijdig zijn vertrek aan, tot ergernis bij de clubleiding. Inmiddels zijn de goede verhoudingen bij Bayern weer hersteld. De Duitse recordkampioen legde Julian Nagelsmann, nu nog coach van RB Leipzig, als nieuwe trainer vast.
Volgens topman Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München is Flick de beste kandidaat voor de vacature van bondscoach. "Hansi is de perfecte man voor de nationale ploeg. Ik kan me inbeelden dat veel grote Europese clubs in hem geïnteresseerd zijn. Ik heb de indruk dat de Duitse voetbalbond ergens op wacht, maar dat zou ik niet doen. De omstandigheden om hem binnen te halen zijn momenteel ideaal."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
13 uur geleden