Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flexwerkers maken met scan meer kans op hypotheek

Flexwerkers maken met scan meer kans op hypotheek

AMSTERDAM (ANP) - De kans dat zelfstandigen, oproepkrachten, mensen met een tijdelijk inkomen en andere flexwerkers een hypotheek kunnen krijgen wordt volgend jaar groter nu verschillende hypotheekverstrekkers de Arbeidsmarktscan gaan hanteren. Dat is een proef waarbij geldverstrekkers naast het huidige inkomen en het arbeidsverleden ook kijken naar het perspectief op de arbeidsmarkt en de kans op voldoende inkomen.

In de Arbeidsmarktscan worden vragen over opleidingsniveau, diploma, leeftijd, werkervaring, branche, beroep en regio gekoppeld aan beschikbare data over vacatures, langetermijnontwikkelingen van beroepen en de verwachte groei of krimp van de economie. Op basis van de antwoorden ontvangt de flexwerker een rapport dat gebruikt kan worden bij een hypotheekaanvraag. Het initiatief komt van negen geldverstrekkers, De Nationale Hypotheek Garantie (NHG), Arbeidsmarktkansen.nl, De Hypotheekshop en de vereniging Hypotheken Data Netwerk.

De initiatiefnemers wijzen erop dat het aantal mensen met een flexibel dienstverband al jaren toeneemt. Met een arbeidsverleden korter dan drie jaar komen deze groepen vaak niet in aanmerking voor een hypotheek. Vooral jonge, goed opgeleide professionals vallen daardoor buiten de boot.

Meer uit Financieel

Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

41 minuten geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

42 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

2 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

2 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

3 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

4 uur geleden