Flexwerkers maken met scan meer kans op hypotheek
AMSTERDAM (ANP) - De kans dat zelfstandigen, oproepkrachten, mensen met een tijdelijk inkomen en andere flexwerkers een hypotheek kunnen krijgen wordt volgend jaar groter nu verschillende hypotheekverstrekkers de Arbeidsmarktscan gaan hanteren. Dat is een proef waarbij geldverstrekkers naast het huidige inkomen en het arbeidsverleden ook kijken naar het perspectief op de arbeidsmarkt en de kans op voldoende inkomen.
In de Arbeidsmarktscan worden vragen over opleidingsniveau, diploma, leeftijd, werkervaring, branche, beroep en regio gekoppeld aan beschikbare data over vacatures, langetermijnontwikkelingen van beroepen en de verwachte groei of krimp van de economie. Op basis van de antwoorden ontvangt de flexwerker een rapport dat gebruikt kan worden bij een hypotheekaanvraag. Het initiatief komt van negen geldverstrekkers, De Nationale Hypotheek Garantie (NHG), Arbeidsmarktkansen.nl, De Hypotheekshop en de vereniging Hypotheken Data Netwerk.
De initiatiefnemers wijzen erop dat het aantal mensen met een flexibel dienstverband al jaren toeneemt. Met een arbeidsverleden korter dan drie jaar komen deze groepen vaak niet in aanmerking voor een hypotheek. Vooral jonge, goed opgeleide professionals vallen daardoor buiten de boot.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
5 uur geleden