Flexwerkers maken met scan meer kans op hypotheek
AMSTERDAM (ANP) - De kans dat zelfstandigen, oproepkrachten, mensen met een tijdelijk inkomen en andere flexwerkers een hypotheek kunnen krijgen wordt volgend jaar groter nu verschillende hypotheekverstrekkers de Arbeidsmarktscan gaan hanteren. Dat is een proef waarbij geldverstrekkers naast het huidige inkomen en het arbeidsverleden ook kijken naar het perspectief op de arbeidsmarkt en de kans op voldoende inkomen.
In de Arbeidsmarktscan worden vragen over opleidingsniveau, diploma, leeftijd, werkervaring, branche, beroep en regio gekoppeld aan beschikbare data over vacatures, langetermijnontwikkelingen van beroepen en de verwachte groei of krimp van de economie. Op basis van de antwoorden ontvangt de flexwerker een rapport dat gebruikt kan worden bij een hypotheekaanvraag. Het initiatief komt van negen geldverstrekkers, De Nationale Hypotheek Garantie (NHG), Arbeidsmarktkansen.nl, De Hypotheekshop en de vereniging Hypotheken Data Netwerk.
De initiatiefnemers wijzen erop dat het aantal mensen met een flexibel dienstverband al jaren toeneemt. Met een arbeidsverleden korter dan drie jaar komen deze groepen vaak niet in aanmerking voor een hypotheek. Vooral jonge, goed opgeleide professionals vallen daardoor buiten de boot.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
12 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden