Flevoziekenhuis Almere stuurt 70 ziekenhuisbedden naar Oekraïne
ALMERE (ANP) - Het Flevoziekenhuis in Almere heeft met de hulp van provincie Flevoland zeventig oude ziekenhuisbedden naar Oekraïne gestuurd. Het gaat om bedden die vorig jaar zijn vervangen door nieuwere exemplaren in het ziekenhuis.
De bedden worden naar ziekenhuizen in het Zuid-Oekraïense Odessa gebracht. De provincie schrijft dat er nog eens tachtig bedden klaarstaan om naar Oekraïne te gaan.
De provincie Flevoland heeft sinds Rusland twee jaar geleden Oekraïne binnenviel geholpen bij het transporteren van hulpgoederen. Het gaat dan om medische hulpgoederen, voedsel, kleding en dus oude ziekenhuisbedden.
Door de oorlog in Oekraïne is er een tekort aan onder meer medicijnen en andere zaken in ziekenhuizen, zeggen meerdere internationale organisaties.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Veehouders overtreden regelmatig het verbod op het vervoeren van hoogdrachtige melkkoeien naar slachthuizen. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tussen 1 januari 2025 en nu in totaal 227 keer geconstateerd dat dit gebeurde. De autoriteit onderzoekt "waarom veehouders dat toch doen", terwijl het te voorkomen valt door bij te houden sinds wanneer een koe drachtig is.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nagenoeg alle stembureaus zijn sinds 07.30 uur open. In totaal zijn er 9964 locaties. Op verschillende plekken in het land kan al sinds middernacht gestemd worden.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemiddeld zijn er bijna negen partijen verkiesbaar per gemeente, nagenoeg net zoveel als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Dit jaar doen er gemiddeld 8,61 partijen mee per gemeente, bij de vorige verkiezingen waren dat er 8,66. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data van de Kiesraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.
3 uur geledenDEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
5 uur geleden