Flevoland wil Almere 2,2 miljoen coronasteun voor Floriade geven
LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland wil Almere ruim 2,2 miljoen euro coronasteun geven voor de tegenvallende kosten van de Floriade. Dit bedrag komt bovenop de 10 miljoen euro die de provincie al heeft toegezegd voor de wereldtuinbouwtentoonstelling. De Floriade is in oktober afgesloten met een tekort van tientallen miljoenen euro's, wat grotendeels door de gemeente Almere opgebracht zal moeten worden.
De Floriade heeft ernstig te lijden gehad onder de coronacrisis, aldus de provincie Flevoland. In 2020 besloot Almere nog door te gaan met de organisatie, omdat gedacht werd dat de crisis lichte gevolgen zou hebben en in 2021 afgelopen zou zijn. Maar de crisis duurde langer en heeft voor enorm gestegen transport-, constructie- en personeelskosten gezorgd.
Daarnaast haakten veel sponsors en beoogde deelnemers af toen de coronacrisis lang ging duren. Landen als Indonesië, Canada, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en Yemen lieten eind 2021 weten niet te komen of met een sterk aangepaste inzending. Floriade moest toen razendsnel een oplossing vinden voor braakliggende terreinen. Op het Floriadeterrein moesten tal van coronamaatregelen worden genomen, die tonnen aan onvoorzien geld hebben gekost.
Provinciale Staten van Flevoland moet nog instemmen met de extra coronasteun. Almere gaat andere partners ook om dergelijke financiële steun vragen, aldus de provincie.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
4 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
5 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
7 uur geleden