
Flevoland: Almere kan alsnog genoeg statushouders opvangen
LELYSTAD (ANP) - De gemeente Almere kan naar verwachting dit jaar alsnog genoeg statushouders aan een woning helpen, zo laat de provincie Flevoland weten. Uit een analyse van het ANP bleek deze week dat in Flevoland tot dusver geen enkele gemeente voldoende huizen voor statushouders heeft geregeld. Voor de andere vijf Flevolandse gemeenten gaat het moeilijk worden dit voor het einde van het jaar alsnog te doen, aldus de provincie.
Statushouders zijn voormalige asielzoekers, die een verblijfsvergunning hebben gekregen. Zij hebben recht op een woning. Gemeenten moeten allemaal huizen vrijmaken voor een bepaald aantal statushouders. Voor Almere gaat het in de tweede helft van dit jaar om huizen voor 363 mensen. "De verwachting is dat de gemeente Almere de taakstelling, inclusief achterstand, gaat realiseren voor 31 december 2023", laat een woordvoerster van de provincie weten.
Bij de overige gemeenten in de provincie "is dit lastig", voegt ze eraan toe. Dit komt onder meer doordat gemeenten de afgelopen tijd "extra inzet" hebben geleverd om meer opvangplekken voor asielzoekers te vinden. Dit om het aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. Volgens de provinciewoordvoerster heeft Flevoland op dit moment meer opvangplekken voor asielzoekers dan er in totaal van de provincie wordt gevraagd.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring in Enschede ontstond na een "incident" bij een verdeelstation aan de Vechtstraat in de Twentse stad. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving hierover door RTV Oost. Bij het voorval raakte een monteur gewond, zegt de woordvoerder. Deze persoon moest naar het ziekenhuis.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een schietpartij in de nacht van dinsdag op woensdag in het centrum van Amsterdam is een man gewond geraakt. De schietpartij was rond 02.10 uur in de Oudebrugsteeg, in de buurt van het Damrak in het centrum.
3 uur geleden